Aktualności

Prof. Chłosta: chcemy przywrócić rzetelny wizerunek lekarza urologa w Polsce

- Dominującą częścią pracy lekarza urologa jest leczenie chorych na raka. Stanowi to ponad 80 proc. praktyki klinicznej w dziedzinie urologii - podkreśla prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego prof. Piotr Chłosta.

Więcej…

Marek Rękas: Metoda przeszczepu komórek macierzystych rąbka rogówki jest skuteczna

- Ministerstwo Zdrowia powinno zastanowić się nad finansowaniem metody przeszczepu komórek macierzystych rąbka rogówki. Jest to nowa metoda, wprowadzona przez jeden z najlepszych ośrodków w Europie - powiedział Medexpressowi prof. dr hab. n. med. Marek Rękas, konsultant krajowy w dziedzinie okulistyki.

Więcej…

OZZL ostrzega ZUS: lekarze będą wypełniać zwolnienia na zwykłych kartkach papieru

Zdaniem wielu lekarzy ograniczeniu przez ZUS liczby druków ZUS ZLA to forma „tresury” i przymusu do korzystania z elektronicznych zwolnień wobec braku druków papierowych, co jest wyrazem przedmiotowego traktowania lekarzy przez urzędników ZUS.

Więcej…

Właściwy lek, dla właściwego pacjenta, we właściwym czasie

Podczas III Międzynarodowego Forum Medycyny Personalizowanej dyskutowano nad przyszłością terapii „szytych na miarę”.

Więcej…

Epidemia niewydolności serca w Polsce

Eksperci są zgodni, w Polsce mamy do czynienia z epidemią niewydolności serca. Blisko milion chorych boryka się z tym problemem. O tym, jak odwrócić tę tendencję i skutecznie leczyć niewydolność serca w Polsce będą dyskutować w dniach 15-17 marca 2018 r.

Więcej…