Aktualności

Czy w szpitalach są zamykane oddziały w związku z klauzulą opt - out?

Choć mówi się, że 3,5 tys. lekarzy i rezydentów wypowiedziało klauzulę opt – out, to okazuje się, że w większości szpitali nie ma z tego powodu poważnych utrudnień. Sprawdzamy czy oddziały faktycznie są zamykane...

Więcej…

Marek Suski: nie było rozmowy tylko szantaż

Zakończone fiaskiem spotkanie z rezydentami komentuje szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego.

Więcej…

Krzysztof Bukiel: Gdzie pan premier ma sprawy służby zdrowia?

Premier Morawiecki kierując rezydentów po raz kolejny do ministra zdrowia demonstracyjnie, pokazuje, że ta priorytetowość jest w tym samym miejscu gdzie wcześniej.

Więcej…

ZOZ w Nysie wprowadza e-usługi dla e-pacjentów. Umowa już podpisana

Już wkrótce mieszkańcy Nysy będą mieli dostęp do elektronicznych usług medycznych. Oznacza to, że nie wychodząc z domu, będą mogli zarejestrować się do lekarza, a nawet obejrzeć wyniki swoich badań. W nyskim szpitalu została podpisana umowa na dofinansowanie tego systemu. Pieniądze potrzebne będą m.in. na zakup dodatkowych serwerów, komputerów i oprogramowania.

Więcej…

Eksperci o styczniowej liście refundacyjnej

Opublikowany projekt utrzymuje status quo w zakresie liczby substancji czynnych znajdujących się na liście aptecznej, w tym również tych wydawanych bezpłatnie pacjentom powyżej 75 roku życia. W zakresie lecznictwa szpitalnego dodano substancję czynną efmoroctocog alfa stosowaną w zapobieganiu krwawieniom u dzieci z hemofilią A i B - oceniają eksperci IQVIA.

Więcej…