Aktualności

Kolejny postulat podnoszony przez Pielęgniarki może zostać zlikwidowany

Kolejny postulat podnoszony przez pielęgniarki może zostać zakwestionowany, a być może zlikwidowany. Zarządzający placówkami medycznymi pytają bowiem, skąd wziąć środki finansowe?
Po interwencji Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, poseł Dariusz Starzycki skierował do Ministra Zdrowia interpelację dotyczącą projektu nowelizacji Rozporządzenia Ministra Zdrowia ws. świadczeń gwarantowanych z zakresu lecznictwa szpitalnego. Chodzi o zaproponowane wskaźniki norm zatrudnienia pielęgniarek.

Więcej…

Paweł Szczuciński: Badania naukowe nie wykazały związku szczepień z autyzmem


- W ciągu roku mamy do czynienia z kilkunastoma, kilkudziesięcioma tysiącami odmów szczepień. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja - powiedział w rozmowie z Medexpressem specjalista psychiatra, lekarz pediatra Paweł Szczuciński, kandydat na Rzecznika Praw Dziecka.

Więcej…

Zaproszenie do bezpłatnego udziału w projekcie

Zaproszenie do bezpłatnego udziału w projekcie

Więcej...

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie Gościem Dnia Radia Nysa . Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.VI edycja Liderów Ochrony Zdrowia

Projekt ma na celu kształcenie najlepszej, otwartej na zmiany kadry managerskiej, która będzie zarządzać służbą zdrowia i placówkami medycznymi.

Więcej…