Aktualności

Ratownicy ostrzegają: Jeśli MZ nie zrealizuje wszystkich postulatów, nastąpi zaostrzenie protestu we wszystkich możliwych formach

- Nie bierzemy odpowiedzialności za destabilizację systemu ratownictwa - informują ratownicy w świadczeniu dotyczącym odwieszenia protestu.

Więcej…

Nauka: Tabletka na samotność?

FDA określiła go jako „przełom w medycynie”. Na czym polega tajemnica działania balowaptanu - leku, który wpływa na umiejętności społeczne i komunikacyjne?
Kiedyś uważana za niedogodność, stała się obrazem rozwijającego się i starzejącego społeczeństwa.

Więcej…

Kolejny postulat podnoszony przez Pielęgniarki może zostać zlikwidowany

Kolejny postulat podnoszony przez pielęgniarki może zostać zakwestionowany, a być może zlikwidowany. Zarządzający placówkami medycznymi pytają bowiem, skąd wziąć środki finansowe?
Po interwencji Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, poseł Dariusz Starzycki skierował do Ministra Zdrowia interpelację dotyczącą projektu nowelizacji Rozporządzenia Ministra Zdrowia ws. świadczeń gwarantowanych z zakresu lecznictwa szpitalnego. Chodzi o zaproponowane wskaźniki norm zatrudnienia pielęgniarek.

Więcej…

Paweł Szczuciński: Badania naukowe nie wykazały związku szczepień z autyzmem


- W ciągu roku mamy do czynienia z kilkunastoma, kilkudziesięcioma tysiącami odmów szczepień. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja - powiedział w rozmowie z Medexpressem specjalista psychiatra, lekarz pediatra Paweł Szczuciński, kandydat na Rzecznika Praw Dziecka.

Więcej…

Zaproszenie do bezpłatnego udziału w projekcie

Zaproszenie do bezpłatnego udziału w projekcie

Więcej...