Aktualności

Prywatne karetki nie powinny domagać się odszkodowania

Cieszymy się, że ratownictwo medyczne będzie państwowe - powiedział w rozmowie z Medexpressem Roman Badach-Rogowski, przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.

Więcej…

Głosowanie nad upaństwowieniem ratownictwa medycznego w piątek trzynastego

Dziś w Sejmie miało odbyć się głosowanie nad zmianami w ratownictwie medycznym. Zostało jednak przesunięte na 13 kwietnia.

Więcej…

Szczepienia przeciwko grypie będą refundowane dla seniorów?

O możliwości refundacji szczepień przeciwko grypie opowiadał w rozmowie z Medexpressem wiceminister zdrowia Marcin Czech.

Więcej…

O terapiach infuzyjnych dla pacjentów z zaawansowaną chorobą Parkinsona rozmawiamy z dr. Markiem Tombarkiewiczem, byłym wiceministrem zdrowia.

Ubiegłoroczna decyzja o refundacji jednej z terapii infuzyjnych pokazała, że MZ dostrzega dramat pacjentów z zaawansowaną chorobą Parkinsona. Decyzja ta pozwala Polsce dołączyć do grona państw europejskich, w których terapie infuzyjne od lat pomagają pacjentom godnie żyć. Jak dziś ocenia Pan sytuację chorych?

Więcej…

Powołano koalicję na rzecz poprawy sytuacji polskich pacjentów kardiologicznych

Polska Unia Organizacji Pacjentów wspólnie z organizacjami pacjentów kardiologicznych Stowarzyszeniem Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia EkoSerce, Stowarzyszeniem Pacjentów Hiperlipidemią Rodzinną oraz Fundacją Wygrajmy Zdrowie powołała Koalicję Serce dla kardiologii.

Więcej…