Aktualności

Żądają zwiększenia nakładów na służbę zdrowia w regionie. Rozpoczął się samorządowy protest

Opolszczyzna dostaje najmniej pieniędzy na ochronę zdrowia w całym kraju. Rocznie dostajemy 2,4% świadczeń NFZ w skali kraju. Do odpowiedniego funkcjonowania opolskiej służby zdrowia brakuje, jak szacują samorządy, 0,2%, czyli 140 mln zł. Dzisiaj (7.02) w Nysie odbyło się spotkanie starostów i dyrekcji opolskich szpitali, na którym rozpoczęto akcję "Razem dla zdrowia. Samorządowy protest przeciw dyskryminacji Opolskiego".

Więcej…

100 milionów brakuje opolskim szpitalom na ten rok. Czy nasi parlamentarzyści zadziałają wspólnie?

Stu milionów złotych brakuje do spięcia tegorocznego budżetu na służbę zdrowia w województwie opolskim. Poinformował o tym dr Norbert Krajczy, przewodniczący sejmiku i dyrektor nyskiego zoz-u.

Więcej…

W piątek minister zdrowia spotka się z diagnostami laboratoryjnymi

Nowy minister zdrowia spotkał się już z lekarzami, rezydentami i pielęgniarkami. Teraz czas na kolejną grupę pracowników medycznych.
Spotkanie odbędzie się w Ministerstwie Zdrowia.

Więcej…

8 milionów złotych na profilaktykę i rehabilitację

Już tylko do 5 lutego br. można ubiegać się o środki na profilaktykę i rehabilitację osób, które z powodu choroby mają trudności z wykonywaniem pracy zawodowej lub utraciły do niej zdolność. Na realizację zwycięskich projektów zarząd województwa chce przeznaczyć blisko 8 mln zł.

Więcej…

Rezydenci chcą 6 proc. PKB w 2023 roku!

Już 1 lutego odbędzie się kolejne spotkanie rezydentów z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Rzecznik prasowy Porozumienia Rezydentów OZZL Jakub Kosikowski w rozmowie z Medexpressem powiedział, że rezydenci cały czas analizują propozycję Szumowskiego odnośnie zwiększenia nakładów na służbę zdrowia.

Więcej…