Aktualności

Życzenia świąteczne od Norberta Krajczego

Norbert Krajczy przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie przekazuje mieszkańcom powiatu nyskiego najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Nowy sprzęt dla ZOZ w Nysie

Nyski ZOZ wzbogacił się o nowy i nowoczesny sprzęt. Będzie on wykorzystywany przede wszystkim na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Za ponad 180 tys. zł zostały zakupione m.in. specjalistyczne łóżka, aparat ultrasonograficzny z trzema głowicami, aparaty do zapisu EKG oraz pompy infuzyjne.

Więcej…

Jakość ZOZ w Nysie potwierdzona

Nyski szpital dobrze wypada w ogólnopolskich rankingach. To dowód na to, że ZOZ w Nysie jest nowocześnie zarządzaną placówką ochrony zdrowia uznaną zarówno przez pacjentów, jak i środowisko medyczne.

Więcej…

Nerwowy koniec roku w opolskich szpitalach. Negocjacje z NFZ nadal trwają

Na piątkowym spotkaniu z dyrekcją Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu, w którym uczestniczyli wicemarszałek Roman Kolek (jako przedstawiciel właściciela szpitali wojewódzkich), Józef Swaczyna (przedstawiciel konwentu starostów, właścicieli szpitali powiatowych), przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ Edward Gondecki oraz wicewojewoda Violetta Porowska, ustalono, że NFZ przedstawi do 28 grudnia propozycje rozliczenia nadwykonań ze szpitalami w regionie.

Więcej…

Bezpieczny Szpital Przyszłości 2016

Ranking Bezpieczny Szpital Przyszłości organizowany jest po raz 13, według jednolitej metodologii i prowadzony przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Przez te lata ranking publikowany jest przez „Rzeczpospolitą” Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitala, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposób sprawowania opieki. To kolejna ocena Szpitali Publicznych, Niepublicznych, Wielospecjalistycznych, Onkologicznych oraz Szpitali Klinicznych.

Więcej…