Aktualności

Norbert Krajczy, dyrektor ZOZ Nysa - Gość Radia Nysa FM, 15.12.2016

 Norbert Krajczy, dyrektor ZOZ Nysa gościem Radia Nysa FM

Więcej…

Norbert Krajczy o śmigłowcach, lądowiskach, stawkach za tak zwany punkt, naturze 2000 i insygniach, które czekają na opinie heraldyków

- Każdy dyrektor szpitala podpisuje się po wnioskiem o podniesienie wyceny za tak zwany punkt z 52 do 56 złotych. Od 2011 tylko aneksujemy umowy z NFZ, tymczasem koszty dramatycznie wzrosły, tylko w przypadku płac wynagrodzenie minimalne wzrosło z 1386 zł do 1850 zł, a w przyszłym roku będą to już dwa tysiące - mówił w Loży Radiowej Norbert Krajczy, dyrektor szpitala w Nysie a zarazem przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego. - Jeśli poziom finansowania nie wzrośnie, do szpitali zapuka komornik - dodaje.

Więcej…

WOŚP przekaże sprzęt medyczny na oddziały dziecięce opolskich szpitali

Do siedmiu szpitali z całego regionu trafi sprzęt medyczny zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. WOŚP doposaży m.in Brzeskie Centrum Medyczne, ZOZ w Nysie i Oleśnie oraz Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich.

Więcej…

Krótszy czas oczekiwania na pomoc medyczną. Mamy bazę LPR

Dzięki bazie LPR czas oczekiwania na ratunek w dowolnym miejscu regionu znacznie się skróci i będzie wynosił maksymalnie 20 minut. Do tej pory musieliśmy liczyć na przylot helikoptera z najbliżej położonych baz, czyli Wrocławia, bądź Gliwic.

Więcej…

Szpitale powiatowe awansują w sieci

Artykuł Rzeczpospolita