Aktualności

PAKS w Nysie. Poradnia działa, oddział zamknięty

Od 1 listopada nie działa oddział chirurgii naczyniowej Polsko - Amerykańskich Klinik Serca w Nysie. - Przekierowujemy pacjentów do naszych oddziałów w sąsiednich województwach lub do innych placówek mających kontrakt z NFZ - mówi prof. Paweł Buszman, prezes PAKS. Jedyny pełnoprofilowy oddział chirurgii naczyniowej w województwie został zamknięty 1 listopada po tym, gdy PAKS nie porozumiał się z opolskim oddziałem narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie zapłaty za nadwykonania wypracowane w Nysie.

Więcej…

Wojewoda: sprawa „naczyniówki” powinna zostać pozytywnie załatwiona. Na zamknięty oddział trafił pierwszy pacjent

Najważniejsze jest bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, spotykamy się w tej sprawie, jestem przekonany, że wszystko będzie pozytywnie załatwione - tak wojewoda Adrian Czubak postrzega sprawę "naczyniówki" nyskich PAKS.

Więcej…

Fiasko czy przerwa w negocjacjach? Prof. Buszman: piłka wciąż jest po stronie opolskiego NFZ

Opolski NFZ mówi o fiasku poniedziałkowych (31.10) negocjacji z PAKS w sprawie oddziału chirurgii naczyniowej w Nysie. Tymczasem prof. Paweł Buszman, prezes zarządu Polsko-Amerykańskich Klinik Serca czeka na odpowiedź funduszu, bowiem spotkanie zakończyło się złożeniem kolejnej propozycji.

Więcej…

Norbert Krajczy "Loża radiowa"

www.radio.opole.pl

Nie będzie komu orzec zgonu

 Artykuł Rzeczpospolita