Aktualności

W listopadzie ma ruszyć lotnicza baza ratunkowa w Polskiej Nowej Wsi. Jest wykonawca, jest harmonogram.

W listopadzie powinny się odbyć pierwsze loty helikoptera ratunkowego w bazie w Polskiej Nowej Wsi. Po dwóch nieskutecznych przetargach Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Warszawie ogłosiło przetarg z wolnej ręki na roboty budowlane i znalazł się wykonawca - jedna ze stołecznych firm.

Więcej…

Co dalej z nyską kliniką serca?

Od czterech lat Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca w swoim oddziale w Nysie przyjmują rocznie około 1,3 tys. pacjentów cierpiących na choroby układu krążenia. Większości z nich ratują życie w oddziale chirurgii naczyniowej wyposażonej w najnowszej generacji sprzęt medyczny. Z końcem października zostanie on jednak zamknięty.

Więcej…

Wiadomości 18 sierpnia 2016

www.telewizjaopolskie.pl

Powstało lobby, które powalczy w stolicy o nyską "naczyniówkę". Burzliwa debata w Nysie

Emocje, skrajne stanowiska, przytaczanie danych statystycznych, ale i świadectwa pacjentów, którym lekarze w oddziale naczyniowym nyskich PAKS uratowali życie. W gorącej atmosferze przebiegała debata w nyskim muzeum, zorganizowana w celu stworzenia lobby, aby klinika nie została zlikwidowana.

Więcej…

Jest szansa na uratowanie Kliniki Serca w Nysie? Politycy będą walczyć

Taka była konkluzja spotkania, jakie odbyło się z inicjatywy starosty nyskiego w tamtejszym muzeum. Zwołano je po tym, gdy właściciel PAKS ogłosił, że z końcem października zamyka nyski oddział - z braku pieniędzy, bowiem NFZ odmówił zapłacenia 11 mln zł za tzw. nadwykonania.

Więcej…