Aktualności

Ofiara niewybuchu w Biechowie przewieziona z nyskiego szpitala do opolskiego WCM

Ciężko ranny w wyniku eksplozji niewybuchu mieszkaniec Biechowa, jest dziś przewożony specjalistyczną karetką z nyskiego szpitala do opolskiego WCM. Przeszedł skomplikowaną, wielogodzinną operację na oddziale chirurgii naczyniowej w Polsko - Amerykańskich Klinikach Serca w Nysie, gdyż m.in. miał urwaną tętnicę udową. W Opolu czekają go dalsze zabiegi operacyjne.

Więcej…

ZOZ Nysa: Dobry wynik finansowy, będzie nowa aparatura

    Kilkaset tysięcy złotych "na plusie" - taki jest wynik finansowy nyskiego ZOZ za 2015 rok, podliczony już po wypłacie nadwykonań przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dyrektor dr Norbert Krajczy zapowiada w związku z tym zakup nowego sprzętu medycznego, rozbudowę SzOR, a być może nawet podwyżki, o które upomina się załoga.

Więcej…

Posiedzenie Rady Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie

22 marca br. odbyło się posiedzenie Rady Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie. Jednym z punktów zaplanowanego porządku posiedzenia było „przedstawienie i przyjęcia sprawozdania finansowego za 2015 rok, zbadanego przez biegłego rewidenta".

Więcej…

Wspomnienia z 1997 roku

W sobotę 12 marca br. o godzinie 20.00 Telewizja POLSAT wyemituje materiał związany z „powodzią tysiąclecia”, która dotknęła Nysę, Szpital w lipcu 1997 roku.

Więcej…

Honorowa kapituła na rzecz powołania na UO kierunku lekarskiego obradowała po raz pierwszy

    Naukowcy, arcybiskup, posłowie, władze regionu i miasta, a także przedsiębiorcy spotkali się na pierwszym posiedzeniu honorowej kapituły na rzecz powołania na Uniwersytecie Opolskim kierunku lekarskiego. Kapituła ma promować i lobbować za takim rozszerzeniem oferty edukacyjnej uczelni.

Więcej…