Aktualności

Kleszcze atakują. Przeniosły się z lasów do miast

Kleszcze dają znać o sobie w powiecie nyskim. Do lekarzy rodzinnych i na oddział ratunkowy szpitala trafia coraz więcej pacjentów proszących o pomoc w usunięciu kleszcza. Z kolei na oddziale zakaźnym leżą osoby z powikłaniami w postaci boreliozy.

Więcej…

Prezes PSL o zamkniętym oddziale chirurgii naczyniowej w nyskim PAKS: To jest zatrważające

Nysa ma nasze wsparcie - obiecał podczas wizyty w tamtejszym szpitalu prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Konkretnie chodzi o reaktywację zlikwidowanego w ubiegłym roku oddziału chirurgii naczyniowej Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

Więcej…

Gościem porannej rozmowy w piątek 19 maja był Norbert Krajczy, dyrektor ZOZ Nysa, a także przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego.

Przyszłość placówek służby zdrowia w powiecie nyskim

W środę, 17 maja, odbyło się spotkanie dotyczące przyszłości placówek służby zdrowia w powiecie nyskim. W spotkaniu uczestniczyli: władze powiatu nyskiego, Norbert Krajczy dyrektor ZOZ w Nysie oraz Bogdan Wyczałkowski radny Województwa Opolskiego.

Rozwiązania, które proponuje Ministerstwo, to krok w przepaść

 W Sejmie minister zdrowia przedstawił informację dotyczącą sieci szpitali. Ale zabrakło Konstantego Radziwiłła. Zamiast niego informację o sieci szpitali przedstawił Piotr Gryza, co oburzyło opozycję.

Więcej…