Aktualności

Andrzej Sośnierz nadal przeciwko ustawie o sieci szpitali

 Jakie zastrzeżenia do projektu przedstawił wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia - Ciągle się dziwię, że ta sieć nie obejmuje kardiologii, która jest najbardziej powszechnym schorzeniem. To niezrozumiałe, że w sieci podstawowego zabezpieczenia medycznego nie znalazła się kardiologia, która jest przecież podstawowym zabezpieczeniem, a przypadki kardiologiczne – zatrzymanie krążenia, zawały serca - mają przecież największe konsekwencje, czyli mogą kończyć się śmiercią pacjenta.

Więcej…

Sieć utkana ideologicznie

 Wszystko, co minister i jego współpracownicy mówią na temat sieci szpitali, prowadzi nieuchronnie do wniosku, że wracamy do systemu, który pacjenci i pracownicy ochrony zdrowia pożegnali niegdyś z ogromną ulgą.

Więcej…

Na starcie wielkiej zmiany

 Votum separatum, które wobec przyjętego przez rząd projektu ustawy o sieci szpitali zgłosił wicepremier Jarosław Gowin, to tylko jeden z sygnałów, że zmiany forsowane przez Konstantego Radziwiłła spowodują sytuacje, jakich wcześniej system ochrony zdrowia nie doświadczył.

Więcej…

Ratownicy medyczni mówią: dość!

Codziennie ratują zdrowie i życie obywateli. Niestety ich samych przed zagładą nie ma kto uratować.

Więcej…

Radni zajmą się stanem powietrza. "Przez smog przybywa wcześniaków"

Głównym tematem kwietniowej sesji sejmiku będzie kwestia walki o lepszą jakość powietrza w regionie. Na sesji pojawią się eksperci, którzy prezentować będą wpływ smogu na nasze zdrowie. Jednocześnie władze regionu podjęły już uchwałę o ochronie powietrza. - Ale z walką ze smogiem będzie problem - przyznaje Antoni Konopka, członek zarządu województwa ds. ochrony środowiska.

Więcej…