Aktualności

Jeśli nie możesz iść do lekarza, koniecznie odwołaj wizytę!

To bardzo ważne, bo dzięki temu inna osoba będzie mogła pójść do lekarza w zwolnionym terminie. To działa także w drugą stronę – kiedyś być może i my skorzystamy z w porę „zwolnionego” terminu badania czy wizyty u lekarza.

Więcej…

WOŚP oferuje pomoc paczkowskiemu szpitalowi

Ponad milion zł – dary na taką kwotę otrzymał nyski ZOZ od początku funkcjonowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz kwota ta wzrośnie, bowiem szpital dostał pismo od WOŚP o możliwości przekazania kolejnego sprzętu medycznego. Obdarowanym przez WOŚP ma zostać drugi szpital podległy nyskiemu ZOZ, czyli Szpital w Paczkowie im. Jana Pawła II, a konkretnie działający w jego strukturze ZOL.

Więcej…

Ofiara niewybuchu w Biechowie przewieziona z nyskiego szpitala do opolskiego WCM

Ciężko ranny w wyniku eksplozji niewybuchu mieszkaniec Biechowa, jest dziś przewożony specjalistyczną karetką z nyskiego szpitala do opolskiego WCM. Przeszedł skomplikowaną, wielogodzinną operację na oddziale chirurgii naczyniowej w Polsko - Amerykańskich Klinikach Serca w Nysie, gdyż m.in. miał urwaną tętnicę udową. W Opolu czekają go dalsze zabiegi operacyjne.

Więcej…

ZOZ Nysa: Dobry wynik finansowy, będzie nowa aparatura

    Kilkaset tysięcy złotych "na plusie" - taki jest wynik finansowy nyskiego ZOZ za 2015 rok, podliczony już po wypłacie nadwykonań przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dyrektor dr Norbert Krajczy zapowiada w związku z tym zakup nowego sprzętu medycznego, rozbudowę SzOR, a być może nawet podwyżki, o które upomina się załoga.

Więcej…

Posiedzenie Rady Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie

22 marca br. odbyło się posiedzenie Rady Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie. Jednym z punktów zaplanowanego porządku posiedzenia było „przedstawienie i przyjęcia sprawozdania finansowego za 2015 rok, zbadanego przez biegłego rewidenta".

Więcej…