Aktualności

Wspomnienia z 1997 roku

W sobotę 12 marca br. o godzinie 20.00 Telewizja POLSAT wyemituje materiał związany z „powodzią tysiąclecia”, która dotknęła Nysę, Szpital w lipcu 1997 roku.

Więcej…

Honorowa kapituła na rzecz powołania na UO kierunku lekarskiego obradowała po raz pierwszy

    Naukowcy, arcybiskup, posłowie, władze regionu i miasta, a także przedsiębiorcy spotkali się na pierwszym posiedzeniu honorowej kapituły na rzecz powołania na Uniwersytecie Opolskim kierunku lekarskiego. Kapituła ma promować i lobbować za takim rozszerzeniem oferty edukacyjnej uczelni.

Więcej…

Podziękowania dla ZOZ w Nysie

Do Administracji naszego szpitala trafiają podziękowania pacjentów oraz ich rodzin. Zamieszczamy jedna z nich, którą otrzymaliśmy od mieszkańców Opolszczyzny, powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego:

 

"Panie Dyrektorze Krajczy

Ponad 20 lat ja z mężem przebywaliśmy w różnych szpitalach naszego województwa, zarówno Wrocławiu. Po raz pierwszy spotkaliśmy wspaniały szpital w Nysie od Izby Przyjęć aż na Oddział miła obsługa, zarówno cały personel.

Serdecznie dziękujemy, mąż czuje się dobrze po przeczyszczeniu żył.

Frank Reinholdt Ucieszkow"


                                                                                                                                                                                                                                                         "pisownia oryginalna"

Nyski szpital czeka duży wydatek. 1,5 mln zł na wymianę aparatury na OIOM

    Nyski oddział anestezjologii i intensywnej terapii zwiększył ostatnio liczbę łóżek dla najciężej chorych pacjentów, ale tamtejszy ZOZ czeka karkołomne zadanie wymiany całej aparatury na OIOM - ie. Koszt tego zadania, to półtora mln zł.

Więcej…

Nyscy seniorzy wciąż bez geriatrii. Szpital nie otrzymał pieniędzy z NFZ

   Nyski ZOZ nie otrzymał z opolskiego NFZ pieniędzy na utworzenie dziennego oddziału psychogeriatrycznego. Od kilku lat o takie usługi proszą tamtejsi seniorzy i szpital ma już przygotowaną bazę, oraz personel.

Więcej…