Aktualności

Rozwiązania, które proponuje Ministerstwo, to krok w przepaść

 W Sejmie minister zdrowia przedstawił informację dotyczącą sieci szpitali. Ale zabrakło Konstantego Radziwiłła. Zamiast niego informację o sieci szpitali przedstawił Piotr Gryza, co oburzyło opozycję.

Więcej…

Andrzej Sośnierz nadal przeciwko ustawie o sieci szpitali

 Jakie zastrzeżenia do projektu przedstawił wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia - Ciągle się dziwię, że ta sieć nie obejmuje kardiologii, która jest najbardziej powszechnym schorzeniem. To niezrozumiałe, że w sieci podstawowego zabezpieczenia medycznego nie znalazła się kardiologia, która jest przecież podstawowym zabezpieczeniem, a przypadki kardiologiczne – zatrzymanie krążenia, zawały serca - mają przecież największe konsekwencje, czyli mogą kończyć się śmiercią pacjenta.

Więcej…

Sieć utkana ideologicznie

 Wszystko, co minister i jego współpracownicy mówią na temat sieci szpitali, prowadzi nieuchronnie do wniosku, że wracamy do systemu, który pacjenci i pracownicy ochrony zdrowia pożegnali niegdyś z ogromną ulgą.

Więcej…

Na starcie wielkiej zmiany

 Votum separatum, które wobec przyjętego przez rząd projektu ustawy o sieci szpitali zgłosił wicepremier Jarosław Gowin, to tylko jeden z sygnałów, że zmiany forsowane przez Konstantego Radziwiłła spowodują sytuacje, jakich wcześniej system ochrony zdrowia nie doświadczył.

Więcej…

Ratownicy medyczni mówią: dość!

Codziennie ratują zdrowie i życie obywateli. Niestety ich samych przed zagładą nie ma kto uratować.

Więcej…