Aktualności

Komunikat dotyczący bezpłatnych leków dla pacjentów 75+

Zasady wystawiania recept na bezpłatne leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne dla pacjentów po 75. roku życia:

Więcej…

28 lat czekali na ustawę o zawodzie. Dziś fizjoterapeuci mają swoje święto

Światowy Dzień Fizjoterapii od 1996 roku jest obchodzony 8 września. Święto ma zwrócić uwagę na rolę fizjoterapeutów w procesie leczenia pacjentów. Tymczasem w Polsce to środowisko medyczne czekało 28 lat na ustawę o zawodzie fizjoterapeuty.

Więcej…

Pacjentka: W nyskim szpitalu brakuje pampersów. Wicedyrektor: To nieprawda!

Pacjentka oddziału internistycznego nyskiego szpitala zadzwoniła do Radia Opole z prośbą o interwencję, gdyż - jak mówi - pacjenci muszą z domu przynosić sobie pampersy, których nie dostają podczas pobytu w szpitalu. Zdaniem dyrekcji placówki, interwencja jest nieuzasadniona i wręcz krzywdząca dla szpitala, który tonami zamawia środki higieniczne.

Więcej…

Politycy wciąż zastanawiają się nad przyszłością PAKS. "Ta klinika jest potrzebna"

Nyskiej filii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca grozi zamknięcie. Klinika nie dostała pieniędzy za ubiegłoroczne nadwykonania opiewające na 11 milionów złotych i zapowiada, że będzie działała tylko do końca października. W Niedzielnej Loży Radiowej opolscy politycy komentowali spór PAKS - NFZ.

Więcej…

Do paczkowskiego ZOL-u trafiły dary z fundacji Jerzego Owsiaka. Dla każdego nowe łóżko

Większy komfort mają od kilku dni pacjenci paczkowskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, który mieści się w tamtejszym szpitalu. Fundacja WOŚP Jerzego Owsiaka podarowała tej jednostce nowe, elektrycznie obsługiwane łóżka - dokładnie tyle, ilu przebywa tam pensjonariuszy.

Więcej…