Aktualności

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o działalności leczniczej

Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek nowelizację ustawy o działalności leczniczej. Jej celem jest zahamowanie niekontrolowanego przez państwo procesu zbywania udziałów i akcji w szpitalach.

Więcej…

Mamy w tej chwili 360 geriatrów w Polsce. Zdecydowanie za mało!

Polskie społeczeństwo, tak jak inne europejskie, starzeje się. Tę tendencję widzimy bardzo wyraźnie. Jest coraz więcej osób starszych, które potrzebują specjalistycznego leczenia wielu różnych chorób. Jaki jest portret polskiego seniora, na co choruje najczęściej,jakie jest jego bezpieczeństwo socjalne i jaką ma opiekę geriatryczną?

Więcej…

Od 1 lipca nowe zasady umów w POZ

27 czerwca NFZ opublikował zarządzenie, na podstawie którego świadczeniodawcy podstawowej opieki zdrowotnej będą aneksować umowy z funduszem, obowiązujące od 1 lipca do 31 grudnia b.r.

Więcej…

Brexit bez wpływu na leczenie?

Podczas gdy media ekscytują się finansowymi i gospodarczymi skutkami ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE (po tym jak Brytyjczycy podjęli taką decyzję w referendum) skutki dla ochrony zdrowia w zakresie wzajemnego leczenia swoich obywateli mogą być znikome.

Więcej…

NSZZ Solidarność popiera dalsze prace nad projektem dotyczącym wynagrodzenia minimalnego

21 czerwca 2016 r. odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Tematem obrad był przedstawiony przez Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła wstępny projekt ustawy regulującej minimalne wynagrodzenia zasadnicze pracowników medycznych podmiotów leczniczych.

Więcej…