Aktualności

Podniebna pomoc. Nyscy lekarze chcą latać w śmigłowcach


    Wstępnie trójka pracowników oddziału ratunkowego nyskiego szpitala zadeklarowała chęć pracy w helikopterach ratunkowych w związku z bazą, która powstaje na Opolszczyźnie. Będzie potrzebna 20-osobowa obsada lekarzy i ratowników medycznych.

    W grupie nyskich lekarzy, którzy chcą latać śmigłowcami ratunkowymi, jest m.in. dr Elżbieta Rutkiewicz, od lat związana z oddziałem ratunkowym nyskiego szpitala.

Więcej…

Bezpieczeństwo zdrowotne i pomoc rolnikom. Konferencja na nyskim lądowisku

    Wyborcze programy przedstawiali w Nysie na konferencji prasowej kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego do parlamentu – Dorota Kania, Norbert Krajczy i Andrzej Butra. Główne postulaty dotyczyły poprawy w służbie zdrowia, oraz pomocy rolnikom w związku z ociepleniem klimatu.

    Konferencja w ramach kampanii wyborczej PSL miała miejsce na dachu nyskiego szpitala, gdzie mieści się lądowisko dla helikopterów ratunkowych.

Więcej…

Uniwersytet Opolski będzie współpracował z nyskim szpitalem

    12 nyskich lekarzy zaoferowało chęć współpracy w charakterze wykładowców na wydziale lekarskim tworzonym przez Uniwersytet Opolski. To efekt wizyty w Nysie prorektor UO prof. Wiesławy Piątkowskiej - Stepaniak i prof. Adama Latały, którzy spotkali się z dyrektorem tamtejszego ZOZ-u dr. Norbertem Krajczym. Uniwersytet widzi duży potencjał w nyskim szpitalu, zarówno w kwestii kadry, jak i praktyk studenckich.

Więcej…

Przedstawiciele LPR wizytowali w Polskie Nowej Wsi

    Po 17 latach starań na Opolszczyznę trafi wreszcie śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dziś władze LPR wizytowały lotnisko w Polskiej Nowej Wsi, gdzie helikopter będzie stacjonować. - To cudowne miejsce, bardzo dobra lokalizacja dla bazy - ocenia Barbara Próchniewicz-Pudełko z dyrekcji LPR. Pomysł, by na Opolszczyznę trafił śmigłowiec ratowniczy, zrodził się w głowie Marka Dryji w 1998 roku.

Więcej…

Nasz helikopter sanitarny jest już składany

    Kosztujący 25 milionów złotych, helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego marki Eurocopter, przyznany naszemu województwu, jest już na taśmie produkcyjnej. Jesienią trafi do nas, a od 1 stycznia powinien wejść do systemu.
- Mówi się, że 27 maszyn, które dotychczas były w Polsce i dodatkowo trzy, które właśnie przyznano w ramach przetargu, w tym między dla nas, to wcale nie jest za dużo, europejskie standardy są inne - tłumaczy przewodniczący sejmiku Norbert Krajczy.

Więcej…