Aktualności

Nowy rzecznik w opolskim Narodowego Funduszu Zdrowia

Po blisko dziesięciu latach funkcję rzecznika prasowego opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przestaje pełnić Beata Cyganiuk. Od dziś zastępuje ją na tym stanowisku Barbara Pawlos.

Więcej…

NFZ zapłaci mniej za kardiologię, więc będą likwidować szpitale

Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz zapowiedział, że obniżenie wycen niektórych procedur kardiologicznych nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie i rozwój polskiej kardiologii. W odpowiedzi na te zmiany Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca zamykają jednak sześć swoich ośrodków.

Więcej…

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o działalności leczniczej

Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek nowelizację ustawy o działalności leczniczej. Jej celem jest zahamowanie niekontrolowanego przez państwo procesu zbywania udziałów i akcji w szpitalach.

Więcej…

Mamy w tej chwili 360 geriatrów w Polsce. Zdecydowanie za mało!

Polskie społeczeństwo, tak jak inne europejskie, starzeje się. Tę tendencję widzimy bardzo wyraźnie. Jest coraz więcej osób starszych, które potrzebują specjalistycznego leczenia wielu różnych chorób. Jaki jest portret polskiego seniora, na co choruje najczęściej,jakie jest jego bezpieczeństwo socjalne i jaką ma opiekę geriatryczną?

Więcej…

Od 1 lipca nowe zasady umów w POZ

27 czerwca NFZ opublikował zarządzenie, na podstawie którego świadczeniodawcy podstawowej opieki zdrowotnej będą aneksować umowy z funduszem, obowiązujące od 1 lipca do 31 grudnia b.r.

Więcej…