Aktualności

Sejm: Koniec komercjalizacji szpitali

Podczas komisji zdrowia posłowie rozpatrzyli rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o działalności leczniczej oraz niektórych innych ustaw. Informacje o zmianie ustawy przedstawił wiceminister Piotr Warczyński. Ustawa wprowadza zakaz komercjalizacji szpitali w przypadku zadłużania się szpitali.Zdaniem Biura Analiz Sejmowych ustawa ta może być niezgodna z Konstytucją, nie zgadza się z tym Piotr Warczyński.

Więcej…

Gość Radia Nysa FM

W czwartek 09.06.2016 gościem Radia Nysa FM był dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nysie, dr Norbert Krajczy.

Więcej…

Kontrowersje wokół pracy dr Norberta Krajczego. Szkodzi nyskiej PWSZ, czy nie?

    W Nysie głośno ostatnio o naukowych funkcjach dyrektora tamtejszego ZOZ dr Norberta Krajczego. Choć obecnie przebywa na bezpłatnym urlopie naukowym jako wykładowca PWSZ, jednocześnie pracuje w prywatnej uczelni medycznej w Kłodzku. Jest tam nawet dziekanem jednego z wydziałów. Dodajmy, że kłodzka uczelnia uruchomiła kierunki bliźniaczo podobne do nyskich, jak pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, czy kosmetologia.

Więcej…

W Nysie skróci się najdłuższa w województwie kolejka do endokrynologa

O połowę powinna się skrócić kolejka do poradni endokrynologicznej w Nysie. Do dwóch przyjmujących tam lekarzy dołączyła bowiem dwójka kolejnych, którzy posiadają takie specjalistyczne uprawnienia.
- Mamy nadzieję, że w finansowej realizacji tych świadczeń pomoże nam opolski NFZ. Rozmowy już były, jest zrozumienie - mówi zastępca dyrektora ZOZ dr Marek Szymkowicz.

Więcej…

Marsz po Zdrowie

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego wraz z Towarzystwem Walki z Kalectwem oraz innymi partnerami organizuje imprezę pod hasłem „Marsz po Zdrowie”, która jest częścią Projektu „Aktywna Niepełnosprawność 2016”, w dniu 11 czerwca 2016r., o godzinie 11.00, na wyspie Bolko w Opolu.

Więcej…