Aktualności

FALCK Medycyna: Nacjonalizacja nie rozwiąże problemów ratownictwa medycznego

Nacjonalizacja to być albo nie być firmy, w której pracuje ponad 3500 Polek i Polaków. Nie rozumiemy dlaczego rząd Prawa i Sprawiedliwości chce zniszczyć naszą firmę i pozbawić nas pracy? - piszą pracownicy FALCK Medycyna.

Więcej…

Prof. Stępień o nowych możliwościach w leczeniu pierwotnie oraz wtórnie postępującej postaci SM

W wielu dziedzinach medycyny obserwujemy dynamiczny postęp, jeśli chodzi o pojawianie się nowych leków. Czy tak jest w przypadku leczenia pacjentów ze stwardnieniem rozsianym?

Więcej…

Krzysztof Bukiel: Lekcja Koguta dla publicznej ochrony zdrowia

Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która nie kryje swojej nieufności wobec prywatnych przedsiębiorców, mechanizmów rynkowych, działania „dla zysku”. Dużo większe zaufanie partia ta ma do działania państwa i jego funkcjonariuszy. Oczywiście nikt z tej partii nie myśli – jak sądzę - o powrocie do gospodarki realnego socjalizmu, jaka była w PRL, a raczej do rozwiązań etatystycznych na wzór II RP.

Więcej…

Grypa nie żartuje

Obecny sezon grypowy jest w USA jednym z najcięższych w ostatnich latach. Wysoką zachorowalność odnotowano w ostatnim tygodniu w 49 z 50 stanów. Wśród ofiar śmiertelnych jest 30 dzieci.

Więcej…

Ratownicy organizują pikietę w obronie zwolnionych kolegów!

- Pod koniec stycznia zorganizujemy pikietę - jako wyraz sprzeciwu wobec zwolnionych przez dyrektorkę Świętokrzyskiego Centrum Medycznego Martę Solnicę ratowników medycznych. - Liczymy na to, że mieszkańcy dołączą do nas i wspólnie będziemy walczyć o powrót kolegów do pracy - powiedział w rozmowie z Medexpressem Mariusz Fidura, przewodniczący Polskiego Związku Ratowników Medycznych.

Więcej…