Aktualności

Ogólnopolski Informator o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne

Zapraszamy do korzystania z Ogólnopolskiego Informatora o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne

Więcej…

Specjaliści z Ukrainy praktykują w nyskim szpitalu

27 maja br. w sali partnerstwa Muzeum Powiatowego w Nysie Starosta Nyski Czesław Biłobran wraz z Wicestarostą Piotrem Woźniakiem spotkali się z przebywającymi na 10-dniowej praktyce lekarskiej w nyskim szpitalu ukraińskimi lekarzami. Pobyt 3 kardiologów oraz chirurga w Nysie możliwy jest dzięki podpisanej w 2001 roku umowie partnerskiej pomiędzy Województwem Opolskim a ukraińskim Obwodem Iwano-Frankiwskim.

Więcej…

Nyski szpital przetestowany na bezpieczeństwo laboratoryjne

Nyski szpital poddał się audytowi dotyczącemu bezpieczeństwa wykonywanych badań laboratoryjnych. Chodzi o przestrzeganie procedur, pobieranie materiałów do badań, prawidłowość odczytów i margines błędu. Osiągnięty wynik dobrze świadczy o wyszkoleniu nyskich pielęgniarek.
- To badania ogólnoświatowe, których wyniki są sprawdzane w Oxfordzie. Wypadliśmy bardzo dobrze - mówi Dariusz Klonowski, naczelny pielęgniarz nyskiego ZOZ.

Więcej…

Ukraińscy lekarze w nyskim szpitalu. Chcieliby na stałe

„W medycynie najważniejszy jest pacjent, a Ukraina dopiero się tego musi nauczyć, po to tu jesteśmy” - mówią młodzi lekarze z Ukrainy, którzy dzisiaj rozpoczynają tygodniowy staż w nyskim szpitalu. To internista, anestezjolog, kardiolog i chirurg. Niemal wszyscy są też zainteresowani pracą w Polsce, choć nie jest to łatwe z uwagi na przepisy i procedury. Dyrektor nyskiego ZOZ dr Norbert Krajczy ze swojej strony nie widzi przeszkód. Czekają etaty dla specjalistów.

Więcej…

Rada opolskiego oddziału NFZ przeciw odwołaniu dyrektora Tomasza Uhera

Na posiedzeniu rady, które odbyło się 20.04.2016 głosowano w tej sprawie. Rada podjęła uchwałę, w której ustosunkowała się negatywnie do wniosku ministra zdrowia o odwołanie dyrektora opolskiego NFZ. Opinia rady nie jest wiążąca dla ministra.

Więcej…