Aktualności

Uroczyste otwarcie pomieszczenia do badań dla osób zatrzymanych

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Zbigniew Białostocki oraz Komendant Powiatowy Policji w Nysie uczestniczyli w uroczystym otwarciu pomieszczenia do badań dla osób zatrzymanych w Szpitalu w Nysie. Oprócz kadry kierowniczej w spotkaniu uczestniczył v-ce Starosta Nyski – Daniel Palimąka, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu oraz Dyrektor ZOZ w Nysie dr Norbert Krajczy.

Więcej…

Parking kosztem nyskiej fosy? Konserwator zabytków jest przeciw

Wojewódzka konserwator zabytków Iwona Solisz nie wyraziła zgody na zasypanie fosy przy nyskim szpitalu i zbudowanie tam dodatkowych miejsc parkingowych. Był to pomysł starosty nyskiego, który szuka różnych możliwości rozwiązania problemu dojazdu do szpitala.

Więcej…

Kolbiarz: Parking wraca do gminy, a zatrudnieni nie stracą pracy

Rozmowa z Kordianem Kolbiarzem, burmistrzem Nysy.

Więcej…

Kolejny szpital dołącza do innowacyjnego programu. Współpraca PAKS i szpitala w Nysie

W ramach współpracy nyskiego ZOZ i Polsko - Amerykańskich Klinik Serca (PAKS) rusza innowacyjny projekt Centrum Leczenia Udarów Mózgu.
- Pacjent najpierw trafi na badania do szpitalnego oddziału neurologii, a następnie do PAKS, na specjalistyczny zabieg w pracowni hemodynamiki, po czym wróci na neurologię. Zabieg będzie polegał na mechanicznym udrożnieniu tętnicy odpowiedzialnej za udar.

Więcej…

Pierwsze dziecko urodzone w 2016 r. w Powiecie Nyskim to dziewczynka.

     Starosta Nyski Czesław Biłobran i Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz odwiedzili dzisiaj nyski szpital gdzie spotkali się z mamą pierwszego dziecka urodzonego w 2016 r. w Powiecie Nyskim. Córeczka pani Soni - Milenka urodziła się 1 stycznia o godz. 9.00 rano o wadze 3720 g i długości 56 cm. Starosta Biłobran przekazał młodej mamie, bon na kwotę 200 zł. Samorządowcy złożyli życzenia zdrowia i pomyślności dla rodziców i córki.

 

Więcej…