Aktualności

Badania zatrzymanych ponownie w nyskim szpitalu

    Po kilku latach jest przełom w relacjach nyskiego ZOZ-u z policją. Chodzi o badanie osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy na oddziale ratunkowym nyskiego szpitala. Lekarze dali się przekonać i ponownie funkcjonariusze będą z takimi osobami przyjeżdżać do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a nie jak dotychczas, wozić je aż do Głuchołaz.

Więcej…

Podniebna pomoc. Nyscy lekarze chcą latać w śmigłowcach


    Wstępnie trójka pracowników oddziału ratunkowego nyskiego szpitala zadeklarowała chęć pracy w helikopterach ratunkowych w związku z bazą, która powstaje na Opolszczyźnie. Będzie potrzebna 20-osobowa obsada lekarzy i ratowników medycznych.

    W grupie nyskich lekarzy, którzy chcą latać śmigłowcami ratunkowymi, jest m.in. dr Elżbieta Rutkiewicz, od lat związana z oddziałem ratunkowym nyskiego szpitala.

Więcej…

Bezpieczeństwo zdrowotne i pomoc rolnikom. Konferencja na nyskim lądowisku

    Wyborcze programy przedstawiali w Nysie na konferencji prasowej kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego do parlamentu – Dorota Kania, Norbert Krajczy i Andrzej Butra. Główne postulaty dotyczyły poprawy w służbie zdrowia, oraz pomocy rolnikom w związku z ociepleniem klimatu.

    Konferencja w ramach kampanii wyborczej PSL miała miejsce na dachu nyskiego szpitala, gdzie mieści się lądowisko dla helikopterów ratunkowych.

Więcej…

Uniwersytet Opolski będzie współpracował z nyskim szpitalem

    12 nyskich lekarzy zaoferowało chęć współpracy w charakterze wykładowców na wydziale lekarskim tworzonym przez Uniwersytet Opolski. To efekt wizyty w Nysie prorektor UO prof. Wiesławy Piątkowskiej - Stepaniak i prof. Adama Latały, którzy spotkali się z dyrektorem tamtejszego ZOZ-u dr. Norbertem Krajczym. Uniwersytet widzi duży potencjał w nyskim szpitalu, zarówno w kwestii kadry, jak i praktyk studenckich.

Więcej…

Przedstawiciele LPR wizytowali w Polskie Nowej Wsi

    Po 17 latach starań na Opolszczyznę trafi wreszcie śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dziś władze LPR wizytowały lotnisko w Polskiej Nowej Wsi, gdzie helikopter będzie stacjonować. - To cudowne miejsce, bardzo dobra lokalizacja dla bazy - ocenia Barbara Próchniewicz-Pudełko z dyrekcji LPR. Pomysł, by na Opolszczyznę trafił śmigłowiec ratowniczy, zrodził się w głowie Marka Dryji w 1998 roku.

Więcej…