Aktualności

Nasz helikopter sanitarny jest już składany

    Kosztujący 25 milionów złotych, helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego marki Eurocopter, przyznany naszemu województwu, jest już na taśmie produkcyjnej. Jesienią trafi do nas, a od 1 stycznia powinien wejść do systemu.
- Mówi się, że 27 maszyn, które dotychczas były w Polsce i dodatkowo trzy, które właśnie przyznano w ramach przetargu, w tym między dla nas, to wcale nie jest za dużo, europejskie standardy są inne - tłumaczy przewodniczący sejmiku Norbert Krajczy.

Więcej…

Lider Polskiego lecznictwa 2015

    20 czerwca 2015 r., podczas Wielkiej Gali w Hotelu GROMADA w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Programie "Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki". Przedstawiciele Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie odebrali dyplom i statuetkę Lidera Polskiego Lecznictwa przyznawane przez Zarząd Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu, Przemysłu i Usług oraz Europa 2000 Consulting Sp zo.o,  podmiotom i osobom, których aktywność i osiągnięcia na płaszczyznach prowadzonej działalności przyczyniły się do rozwoju polskiej gospodarki.

Więcej…

Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie przekazał część sprzętu Szpitalowi w Radziechowie

    Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie przekazał Szpitalowi w Radziechowie część wycofanego z użytkowania sprzętu, a także skontaktował pracowników ukraińskiego szpitala z Maltańską Służbą Medyczną w Nysie, która przekazała znaczną ilość leków, środków opatrunkowych, sprzętu medycznego oraz bielizny pościelowej na potrzeby szpitala zajmującego się rannymi żołnierzami ukraińskimi.

Radziechów potrzebuje sprzętu ortopedycznego. Zbiórka w Nysie

    Kule inwalidzkie i inny sprzęt rehabilitacyjny, który pomoże ofiarom wojny na Ukrainie - z takimi darami wyjedzie z Nysy delegacja z partnerskiego Radziechowa, która została zaproszona przez władze powiatu na święto herbowe. Zwłaszcza o kule prosiła nyski ZOZ i tamtejszych Maltańczyków Nadzieja Szostak, starosta Radziechowa.
    Grupa gości z Ukrainy, z partnerskiego powiatu Radziechów, została zaproszona do Nysy na święto gmin powiatu nyskiego.

Więcej…

Polsko - Amerykańska Klinika Serca

    15-go maja br. w Teatrze Śląskim w Katowicach, pracownicy i zarząd Polsko – Amerykańskich Klinik Serca, hucznie świętowali swoje 15 urodziny.
    Polsko – Amerykańskie Kliniki Serca na Opolszczyźnie, to Klinika Kardiologii Inwazyjnej w Kędzierzynie – Koźlu oraz Klinika Kardiologii Inwazyjnej i Chirurgii Naczyniowej w Nysie. Od 4 lat, w Nysie oddziały te są przy nowo wybudowanych pomieszczeniach nyskiego Szpitala, a diagnostyka laboratoryjna, obrazowa i Szpitalny Oddział Ratunkowy są dla szpitali wspólne.

Więcej…