Aktualności

Ranking szpitali - "Skrzydła Zdrowego Biznesu 2014"

    Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie znalazł się wśród laureatów Skrzydeł Zdrowego Biznesu 2014 – rankingu szpitali, którego organizatorem jest Dziennik Gazety Prawna. W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta gala podczas której ogłoszono wyniki rankingu i wręczono wyróżnienia w Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnym Comach w Krakowie, podczas III edycji Symozjum e-Zdrowie 2014 – Medycyna 3.0.

Czytaj dalej...

Lądowisko jest On-line

    Na nieczynnym kominie kotłowni zainstalowano kamerę, która monitoruje sytuację pogodową nad szpitalnym lądowiskiem. Dzięki stałemu monitoringowi meteorologicznemu dyspozytorzy z centrum pogotowia lotniczego nie będą mieli już wątpliwości, czy mogą wysłać do Nysy helikopter.
– A bywały przypadki zastanawiania się lub odmowy, nawet w sytuacjach, gdzie niezbędna była natychmiastowa pomoc. Argumentacją zwykle były kiepskie warunki pogodowe – mgła, chmury, wiatry – tłumaczy dyrektor nyskiego ZOZ, Norbert Krajczy.

Więcej…

Ranking szpitali „Bezpieczny Szpital 2014”

    W rankingu „Bezpieczny Szpital  2014” ZOZ w Nysie zajął 29 miejsce wśród stu szpitali z ponad tysiąca jednostek niepublicznych, publicznych, szpitali klinicznych, wojewódzkich, powiatowych i miejskich. Oceniano m.in. jakość świadczonych usług, posiadane certyfikaty, zarządzanie jednostką, a także satysfakcję pacjentów i ilość skarg w danym roku.

Więcej…

Kamera z widokiem na nyskie lądowisko

    Z widokiem na... lądowisko. Cała Polska będzie spoglądać na Nysę. A dokładnie na lądowisko tutejszego szpitala. Będzie to możliwie dzięki cyfrowej kamerze zamontowanej dziś na 42-metrowym kominie przy dawnej kotłowni. A czemu ma to służyć? Chodzi o to, aby dyspozytorzy z lotniczego pogotowia ratunkowego, nim zdecydują się wysłać do Nysy śmigłowiec, mogli rozwiać wszelkie wątpliwości co do warunków atmosferycznych panujących w okolicach szpitalnego lądowiska.

Więcej…

Relikwie Ojca Świętego Jana Pawła II

    W dniu 10 listopada 2014 roku władze Powiatu Nyskiego: Starosta Nyski Adam Fujarczuk, Wicestarosta Czesław Biłobran, Dyrektor ZOZ Nysa Norbert Krajczy podpisali pismo do Jego Ekselencji Biskupa Andrzeja Czai ordynariusza Diecezji Opolskiej z prośbą o sprowadzenie relikwii Ojca Świętego Jana Pawła II do Kaplicy szpitala w Paczkowie.

Więcej…