Aktualności

Czym nas karmią w szpitalach? Są wyniki kontroli firm cateringowych

Inspekcja Handlowa sprawdziła 83 firmy cateringowe, które przygotowują posiłki dla szpitali, szkół, domów dziecka, sanatoriów. Jakie wyniki kontroli?

Więcej…

Komisja zdrowia - O co posłowie Nowoczesnej chcą zapytać Łukasza Szumowskiego?

Poseł Nowoczesnej Marek Ruciński w rozmowie z Medexpressem powiedział, że podczas najblizszej sejmowej komisji zdrowia chciałby poruszyć w rozmowie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim kilka kluczowych tematów: Są to przede wszystkim:
- problem zmniejszającej się liczby lekarzy i pielęgniarek
- potrzeba wzrostu nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB w 2023 roku (co jest zgodne z postulatami Porozumienia Zawodów Medycznych) oraz do 6% w 2021 r.
- wprowadzenie dobrowolnego współfinansowania ponadstandardowych rzeczowych świadczeń przez pacjentów. To wyjście naprzeciw potrzebom pacjentów, którzy za nieporównywalnie mniejszą cenę uzyskają dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia ich schorzeń.

Zdaniem Rucińskiego, minister zdrowia powinien jak najszybciej podjąć działania, które poprawią dramatyczną sytuację w służbie zdrowia.

Pielęgniarki uczą się jak rozmawiać o szczepieniach

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych podsumowała jesienną edycję spotkań edukacyjnych.

Więcej…

E-pidemia

W krajach Zachodu służba zdrowia jest jednym z ulubionych celów hakerów. Ośmiu na dziesięciu amerykańskich lekarzy doświadczyło cyberataku w swojej placówce. A w Polsce? Masowe wycieki danych ze szpitali i poziom zabezpieczeń poniżej krytyki.

Więcej…

Gość Dnia Radia Nysa