Aktualności

Goście Samorządowej Loża Radiowej o umowach opolskich szpitali i przychodni z NFZ

Opolskie szpitale i przychodnie podpisały umowy z NFZ na czwarty kwartał bieżącego roku, które wymusza ustawa o sieci szpitali. W stosunku do trzeciego kwartału szpitale mają otrzymać o 10% więcej pieniędzy, a ambulatoryjna opieka specjalistyczna, czyli przychodnie przyszpitalne o 5% więcej. Czy to wystarczy na zmniejszenie kolejek i czy wchodzące w październiku rozwiązania poprawią dostęp do lekarza?

Więcej…

W sieci łatwiej będzie szpitalom trudniej pacjentom

Główny autor ustawy o sieci szpitali, wiceminister Piotr Gryza, powiedział ostatnio, że wprowadzając sieć, wprowadza rynek.

Więcej....

Stanowisko NFZ w sprawie uruchomienia drugiego oddziału chirurgii naczyniowej na terenie województwa opolskiego.

Więcej...

Czy lekarze rodzinni oszczędzają na badaniach?

O zarzutach Najwyższej Izby Kontroli dotyczących zbyt małej ilości badań diagnostycznych, wykonywanych w ramach POZ, rozmawiamy ze specjalistą medycyny rodzinnej i ekspertem Porozumienia Zielonogórskiego Joanną Zabielską-Cieciuch.

Więcej…

Lidia Gądek: Panie Ministrze! To wstyd i wielki dyshonor dla pana, jako lekarza

W szpitalu specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie brakuje pieniędzy na innowacyjne operacje rekonstrukcji ucha i małżowiny usznej, bowiem w wyniku wejścia w życie ustawy o sieci szpitali, NFZ nie zapłaci już za nadwykonania.
4 sierpnia 2017 posłowie Lidia Gądek, Józef Lassota, Dorota Niedziela, Bogusław Sonik, Marek Sowa i Rafał Trzaskowski wystosowali do ministra zdrowia interpelację w sprawie wstrzymania wykonywania operacji rekonstrukcji ucha i małżowiny usznej w krakowskim szpitalu im. Ludwika Rydygiera.

Więcej…