Aktualności

Prof. Łukasz Szumowski: Minister zdrowia powinien słuchać czego oczekują wszyscy interesariusze systemu ochrony zdrowia

5 kwietnia minister ogłosi narodową debatę o zdrowiu, przedstawi komitet organizacyjny i radę programową. - Chciałbym, żeby ta debata dała rekomenacje, gdzie polski system, w polskich warunkach powinien znaleźć się za 10-20 lat - mówi szef resortu zdrowia.

Więcej…

Senat zajmie się ustawą o e-recepcie

W środę odbędzie się trzydniowe posiedzenie Senatu. W porządku obrad znajduje się m.in. kontynuacja prac nad ustawą dotyczącą e-recepty.

Więcej…

Jarosław Biliński: Większe składki dla pacjentów, którzy nie dbają o swoje zdrowie!

Trzeba wprowadzić bilans dla pacjentów. Jeśli obywatel na niego nie przyjdzie, to za karę powinien zapłacić większą składkę zdrowotną - powiedział w rozmowie z Medexpressem Jarosław Biliński, wiceszef Porozumienia Rezydentów OZZL.

Więcej…

Krzysztof Bukiel Naiwny, cynik czy wielki reformator?

Minister zdrowia zapowiedział, że już w tym miesiącu powstanie zespół, który zorganizuje wielką publiczną debatę o ochronie zdrowia. Wezmą w niej udział przedstawiciele wszystkich „interesariuszy” systemu. Wyniki tej debaty mają zdecydować o kierunku zmian w systemie publicznej opieki zdrowotnej na najbliższych 20-30 lat.

Więcej…

GIF wstrzymuje w obrocie lek przeciwbólowy

GIF podjął decyzję o wstrzymaniu w obrocie wszystkich serii leku Katadolon (Flupirtini maleas), kapsułki twarde, 100 mg.

Więcej…