Aktualności

Prezydent Andrzej Duda w Nysie. Podpisał ustawę ws. koronawirusa, potem miał spotkanie wyborcze

Prezydent Andrzej Duda podpisał w Nysie specustawę, dającą władzom nadzwyczajne uprawnienia na czas epidemii koronawirusa. Przy okazji zwiedził szpital w Nysie, gdzie zobaczył przygotowania do przyjęcia zwiększonej liczby chorych.

Więcej…

Ustawa ws. szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem podpisana przez Andrzeja Dudę

Prezydent podpisał ustawę ws. szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem. – Mam nadzieję, że już w najbliższych dniach umożliwi ona działanie wszystkim tym, którzy odpowiadają za szpitale – po to, żebyśmy byli jeszcze lepiej przygotowani – mówił Andrzej Duda, który odwiedził dziś szpital w Nysie.

Więcej…

Decyzja Wojewody Opolskiego o obowiązku pozostawania ZOZ w Nysie w stanie podwyższonej gotowości

Decyzją Wojewody Opolskiego z dnia 28.02.2020r. Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie jest w zobowiązany do pozostawania w stanie podwyższonej gotowości od dnia 28 lutego 2020 roku w celu przyjęcia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

- Tresć decyzji -

KOMUNIKAT: 4 marca odbędą się ćwiczenia dot. wsparcia służby zdrowia przez Straż Pożarną

W dwóch opolskich szpitalach, pozostających decyzją Wojewody Opolskiego w stanie podwyższonej gotowości na wypadek pojawienia się koronawirusa, 4 marca br. zostaną przeprowadzone ćwiczenia dot. wsparcia służby zdrowia przez Straż Pożarną.
W ramach ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej zostaną przed dwoma szpitalami rozstawione dodatkowe, mobilne izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Ćwiczenia są organizowane na wypadek, gdyby wystąpiła konieczność uruchomienia dodatkowych powierzchni pod badanie osób z podejrzeniem bądź zakażeniem.
Ćwiczenia PSP odbędę się na terenie Szpitala Wojewódzkiego (ul. Kośnego 35 Opole) oraz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie (ul. Bohaterów Warszawy 23).
Ćwiczenia w szpitalach rozpoczną się jutro, tj. 4 marca o godz. 9.00 w Opolu i o godz.13.00  w Nysie.
Zgodnie z najświeższymi danymi, na terenie woj. opolskiego hospitalizowanych jest 3 osoby; poddanych nadzorowi epidemiologicznemu 35 osób

Informacje na temat koronawirusa

Nysa jest przygotowana na wypadek wystąpienia u nas koronawirusa – mówi dyrektor ZOZ Nysa dr Norbert Krajczy. Pamiętajmy, że najważniejsza jest higiena i profilaktyka, nie tylko w przypadku tego wirusa, ale także chociażby grypy.

W dniu 28 lutego 2020 r. w siedzibie ZOZ Nysa odbyła się konferencja prasowa w której uczestniczył również Wiceburmistrz Nysy – Marek Rymarz. Podczas spotkania dyrektor ZOZ Nysa dr Norbert Krajczy i Ordynator Oddziału Obserrwacyjno-Zakaźnego ZOZ Nysa dr Tadeusz Sarzyński przekazali informacje na temat koronawirusa.

Więcej…