Aktualności

Nyscy seniorzy wciąż bez geriatrii. Szpital nie otrzymał pieniędzy z NFZ

   Nyski ZOZ nie otrzymał z opolskiego NFZ pieniędzy na utworzenie dziennego oddziału psychogeriatrycznego. Od kilku lat o takie usługi proszą tamtejsi seniorzy i szpital ma już przygotowaną bazę, oraz personel.

Więcej…

Nysa: Pojedyńczo i bez dzieci. Wszystko przez grypę

Dyrekcja nyskiego ZOZ wprowadza ograniczenia w odwiedzinach pacjentów na wszystkich szpitalnych oddziałach. Powodem są wzmożone zachorowania na grypę i infekcje grypopodobne.
Jak powiedział nam dyrektor ZOZ w Nysie dr Norbert Krajczy, nie chodzi o całkowite zamykanie szpitala przed krewnymi chorych, ale pewne restrykcje ograniczające możliwość przenoszenia i rozprzestrzeniania się zarazków.

Więcej…

Wiadomości RTO - Czy przy nyskim szpitalu będzie więcej parkingów?

  Fragment wydania wiadomości regionalnych z dnia 13 lutego 2016r.

 

 

Więcej…

Powraca sprawa parkowania przy nyskim SOR. Są nowe miejsca

    Po tym, jak samochód posła Janusza Sanockiego został zablokowany przed nyskim szpitalem i poseł nakrzyczał na strażników miejskich, dyrekcja ZOZ-u wygospodarowała kilka miejsc parkingowych przy szpitalnym oddziale ratunkowym. Zainstaluje także specjalną platformę dla niepełnosprawnych pacjentów poradni chirurgicznej.

Więcej…

Nysa. Długie kolejki do specjalistów. Na operację zaćmy nawet do 2020 roku

Około 6 tys. osób czeka w kolejce na operację zaćmy w nyskim szpitalu, a pacjenci są zapisywani już na 2020 rok. Kolejne 300 - to potrzebujący endoprotez. Tutaj kolejka sięga 2019 roku. Kontrakty są wciąż za małe, brakuje także specjalistów w niektórych dziedzinach, np. endokrynologów.

Więcej…