Aktualności

19 tys. hospitalizowanych pacjentów. Nyski ZOZ podsumował miniony rok

- Jesteśmy pół miliona zł "na plusie" za ubiegły rok - mówi dr Norbert Krajczy - dyrektor nyskiego ZOZ, który podsumował na konferencji prasowej wyniki finansowe szpitali w Nysie i Paczkowie. Podkreślił, że placówki otrzymały z NFZ niemal w całości zwrot za tzw. nadwykonania, czyli ok. 5 mln zł. Jednak był to rok trudny finansowo z uwagi na bardzo duże wydatki, jakie musiał ponieść szpital.

Więcej…

Uroczyste otwarcie pomieszczenia do badań dla osób zatrzymanych

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Zbigniew Białostocki oraz Komendant Powiatowy Policji w Nysie uczestniczyli w uroczystym otwarciu pomieszczenia do badań dla osób zatrzymanych w Szpitalu w Nysie. Oprócz kadry kierowniczej w spotkaniu uczestniczył v-ce Starosta Nyski – Daniel Palimąka, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu oraz Dyrektor ZOZ w Nysie dr Norbert Krajczy.

Więcej…

Parking kosztem nyskiej fosy? Konserwator zabytków jest przeciw

Wojewódzka konserwator zabytków Iwona Solisz nie wyraziła zgody na zasypanie fosy przy nyskim szpitalu i zbudowanie tam dodatkowych miejsc parkingowych. Był to pomysł starosty nyskiego, który szuka różnych możliwości rozwiązania problemu dojazdu do szpitala.

Więcej…

Kolbiarz: Parking wraca do gminy, a zatrudnieni nie stracą pracy

Rozmowa z Kordianem Kolbiarzem, burmistrzem Nysy.

Więcej…

Kolejny szpital dołącza do innowacyjnego programu. Współpraca PAKS i szpitala w Nysie

W ramach współpracy nyskiego ZOZ i Polsko - Amerykańskich Klinik Serca (PAKS) rusza innowacyjny projekt Centrum Leczenia Udarów Mózgu.
- Pacjent najpierw trafi na badania do szpitalnego oddziału neurologii, a następnie do PAKS, na specjalistyczny zabieg w pracowni hemodynamiki, po czym wróci na neurologię. Zabieg będzie polegał na mechanicznym udrożnieniu tętnicy odpowiedzialnej za udar.

Więcej…