Aktualności

Nysa. Długie kolejki do specjalistów. Na operację zaćmy nawet do 2020 roku

Około 6 tys. osób czeka w kolejce na operację zaćmy w nyskim szpitalu, a pacjenci są zapisywani już na 2020 rok. Kolejne 300 - to potrzebujący endoprotez. Tutaj kolejka sięga 2019 roku. Kontrakty są wciąż za małe, brakuje także specjalistów w niektórych dziedzinach, np. endokrynologów.

Więcej…

Bezpieczny Szpital 2015 - Ranking Centrum Monitorowania Jakości i Rzeczpospolitej

Od 12 lat Szpital w Nysie bierze udział w Rankingu Rzeczpospolitej. Zawsze byliśmy w pierwszej setce, czasami najlepszą jednostką w województwie (2012 r. – 18 miejsce w kraju).Bezpieczny Szpital 2015 to kolejna ocena Szpitali Publicznych, Niepublicznych, Wielospecjalistycznych, Onkologicznych oraz Szpitali Klinicznych.

Więcej…

Bezpłatne leczenie dla każdego? Nyski szpital szuka dłużników na 400 tys. złotych

    Nowy Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł chce w ciągu najbliższych dwóch lat odejść od systemu powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych. To budżet państwa ma pokrywać koszty leczenia wszystkich obywateli, niezależnie od tego czy pracują, czy są zarejestrowani jako bezrobotni, czy też nie. Ministerstwo wylicza, ze obecnie w Polsce 2,5 mln osób nie może korzystać z bezpłatnych świadczeń zdrowotnych, co przeczy prawom obywateli zawartym w Konstytucji.

Więcej…

19 tys. hospitalizowanych pacjentów. Nyski ZOZ podsumował miniony rok

- Jesteśmy pół miliona zł "na plusie" za ubiegły rok - mówi dr Norbert Krajczy - dyrektor nyskiego ZOZ, który podsumował na konferencji prasowej wyniki finansowe szpitali w Nysie i Paczkowie. Podkreślił, że placówki otrzymały z NFZ niemal w całości zwrot za tzw. nadwykonania, czyli ok. 5 mln zł. Jednak był to rok trudny finansowo z uwagi na bardzo duże wydatki, jakie musiał ponieść szpital.

Więcej…

Uroczyste otwarcie pomieszczenia do badań dla osób zatrzymanych

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Zbigniew Białostocki oraz Komendant Powiatowy Policji w Nysie uczestniczyli w uroczystym otwarciu pomieszczenia do badań dla osób zatrzymanych w Szpitalu w Nysie. Oprócz kadry kierowniczej w spotkaniu uczestniczył v-ce Starosta Nyski – Daniel Palimąka, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu oraz Dyrektor ZOZ w Nysie dr Norbert Krajczy.

Więcej…