Aktualności

Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie przekazał część sprzętu Szpitalowi w Radziechowie

    Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie przekazał Szpitalowi w Radziechowie część wycofanego z użytkowania sprzętu, a także skontaktował pracowników ukraińskiego szpitala z Maltańską Służbą Medyczną w Nysie, która przekazała znaczną ilość leków, środków opatrunkowych, sprzętu medycznego oraz bielizny pościelowej na potrzeby szpitala zajmującego się rannymi żołnierzami ukraińskimi.

Radziechów potrzebuje sprzętu ortopedycznego. Zbiórka w Nysie

    Kule inwalidzkie i inny sprzęt rehabilitacyjny, który pomoże ofiarom wojny na Ukrainie - z takimi darami wyjedzie z Nysy delegacja z partnerskiego Radziechowa, która została zaproszona przez władze powiatu na święto herbowe. Zwłaszcza o kule prosiła nyski ZOZ i tamtejszych Maltańczyków Nadzieja Szostak, starosta Radziechowa.
    Grupa gości z Ukrainy, z partnerskiego powiatu Radziechów, została zaproszona do Nysy na święto gmin powiatu nyskiego.

Więcej…

Polsko - Amerykańska Klinika Serca

    15-go maja br. w Teatrze Śląskim w Katowicach, pracownicy i zarząd Polsko – Amerykańskich Klinik Serca, hucznie świętowali swoje 15 urodziny.
    Polsko – Amerykańskie Kliniki Serca na Opolszczyźnie, to Klinika Kardiologii Inwazyjnej w Kędzierzynie – Koźlu oraz Klinika Kardiologii Inwazyjnej i Chirurgii Naczyniowej w Nysie. Od 4 lat, w Nysie oddziały te są przy nowo wybudowanych pomieszczeniach nyskiego Szpitala, a diagnostyka laboratoryjna, obrazowa i Szpitalny Oddział Ratunkowy są dla szpitali wspólne.

Więcej…

Zaproszenie na zebranie naukowo-szkoleniowe

    Zarząd Oddziału Opolskiego Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie zapraszają na 482. zebranie naukowo-szkoleniowe.

Termin: 29 maja 2015r. (piątek). godz. 11:00
Miejsce:  Muzeum w Nysie, ul. Biskupa Jarosława 11

 

Więcej…

Opolszczyzna pozyska śmigłowiec LPR jeszcze w tym roku?

    Opolszczyzna potrzebuje bazy dla helikopterów ratowniczych i władze województwa są zdecydowane o nią walczyć. Jak dziś poinformował przewodniczący sejmiku Norbert Krajczy, władze robią wszystko, by jeszcze w tym roku do naszego województwa trafił śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Jeżeli nam nikt nie będzie przeszkadzał, to prawdopodobnie uda się w tym roku pozyskać helikopter sanitarny, który będzie stacjonował w Polskiej Nowej Wsi - mówi Norbert Krajczy.

Więcej…