Aktualności

Opolszczyzna pozyska śmigłowiec LPR jeszcze w tym roku?

    Opolszczyzna potrzebuje bazy dla helikopterów ratowniczych i władze województwa są zdecydowane o nią walczyć. Jak dziś poinformował przewodniczący sejmiku Norbert Krajczy, władze robią wszystko, by jeszcze w tym roku do naszego województwa trafił śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Jeżeli nam nikt nie będzie przeszkadzał, to prawdopodobnie uda się w tym roku pozyskać helikopter sanitarny, który będzie stacjonował w Polskiej Nowej Wsi - mówi Norbert Krajczy.

Więcej…

Kropla krwi Św. Jana Pawła II w paczkowskim szpitalu

    W Światowym Dniu Chorych ustanowionym przez Św. Jana Pawła II, w dniu 11 lutego 2015 roku odbyło się uroczyste przekazanie relikwii Ojca Świętego paczkowskiemu szpitalowi. Inicjatorem sprowadzenia relikwii był Ojciec Piotr Niewiadomski SDS – kapelan szpitala w Paczkowie. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Norbert Krajczy, Starosta Nyski Czesław Biłobran, Burmistrz Paczkowa Artur Rolka.
    Mszę Świętą koncelebrował Biskup Paweł Stobrawa w asyście Wicedziekana Proboszcza Parafii w Starym Paczkowie Józefa Zwarycza i Ojca Piotra Niewiadomskiego. Relikwia, w postaci kropli krwi na skrawku materiału, została umieszczona w szklanej gablocie (projektu prof. Mariana Molendy) w szpitalnej kaplicy. Wykonawcą gabloty był Grzegorz Adamus. Przekazanie relikwii odbyło się w Światowy Dzień Chorego, ustanowiony właśnie przez Papieża Polaka.

Więcej…

Ranking szpitali - "Skrzydła Zdrowego Biznesu 2014"

    Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie znalazł się wśród laureatów Skrzydeł Zdrowego Biznesu 2014 – rankingu szpitali, którego organizatorem jest Dziennik Gazety Prawna. W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta gala podczas której ogłoszono wyniki rankingu i wręczono wyróżnienia w Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnym Comach w Krakowie, podczas III edycji Symozjum e-Zdrowie 2014 – Medycyna 3.0.

Czytaj dalej...

Lądowisko jest On-line

    Na nieczynnym kominie kotłowni zainstalowano kamerę, która monitoruje sytuację pogodową nad szpitalnym lądowiskiem. Dzięki stałemu monitoringowi meteorologicznemu dyspozytorzy z centrum pogotowia lotniczego nie będą mieli już wątpliwości, czy mogą wysłać do Nysy helikopter.
– A bywały przypadki zastanawiania się lub odmowy, nawet w sytuacjach, gdzie niezbędna była natychmiastowa pomoc. Argumentacją zwykle były kiepskie warunki pogodowe – mgła, chmury, wiatry – tłumaczy dyrektor nyskiego ZOZ, Norbert Krajczy.

Więcej…

Ranking szpitali „Bezpieczny Szpital 2014”

    W rankingu „Bezpieczny Szpital  2014” ZOZ w Nysie zajął 29 miejsce wśród stu szpitali z ponad tysiąca jednostek niepublicznych, publicznych, szpitali klinicznych, wojewódzkich, powiatowych i miejskich. Oceniano m.in. jakość świadczonych usług, posiadane certyfikaty, zarządzanie jednostką, a także satysfakcję pacjentów i ilość skarg w danym roku.

Więcej…