Aktualności

Perły medycyny 2013

    W dniu 23 listopada br.  w warszawskim Hotelu Gromada wręczone zostały nagrody w projektach organizowanych przez Mazowieckie Zrzeszenie Handlu, Przemysłu i Usług. Jednym z tych przedsięwzięć jest Ogólnopolski Konkurs Medyczny PERŁY MEDYCYNY. Już po raz siódmy Kapituła Konkursu dokonała oceny działalności Uczestników i wyłoniła Laureatów w poszczególnych kategoriach konkursowych.
    Wielka Gala POLSKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ 2013, podczas której wręczono m.in. statuetki w konkursie PERŁY MEDYCYNY, zgromadziła ponad 600 osób.
    Nyski szpital otrzymał I nagrodę w konkursie "Perły Medycyny 2013". Konkurs jest organizowany w ramach Narodowego Programu Promocji "Polska Przedsiębiorczość 2020". Jednym z honorowych patronów jest Polskie Towarzystwo Lekarskie.


 - To nagroda za przedsiębiorczość, inwestycje i sprawne zarządzanie. Obok starego, stuletniego budynku szpitala stanął nowy, pięciokondygnacyjny, połączony z nowoczesnym oddziałem ratunkowym i dotychczasową lecznicą - wyjaśnia Dyrektor ZOZ Nysa Norbert Krajczy.                               

- Na pewno plusem w rankingu było także niedawno oddane lądowisko dla helikopterów sanitarnych. To inwestycje zrealizowane w ramach pomocy unijnej, z której często korzysta nyski ZOZ - dodaje dr Krajczy.


Kapituła brała także pod uwagę wyposażenie medyczne szpitala. Tylko w tym roku z własnych funduszy został zakupiony sprzęt za 1 mln zł.

 
"Perła Medycyny" to tytuł honorowy, którym szpital będzie się mógł posługiwać w swoich materiałach promocyjnych.

BR1A4910BR1A4913


Rzecznik Prasowy
Edyta Bednarska-Kolbiarz