Aktualności

Nyski szpital w trójce najlepszych na Opolszczyźnie

    Szpital Wojewódzki w Opolu, następnie Wojewódzkie Centrum Medyczne i na trzecim miejscu Szpital Powiatowy w Nysie - to klasyfikacja najlepszych szpitali na Opolszczyźnie w najnowszym rankingu "Rzeczypospolitej".
- Cieszę się z osiągniętego wyniku - powiedział na konferencji prasowej dyrektor nyskiego ZOZ Norbert Krajczy. Jest to bowiem także droga do pozyskania unijnych funduszy.

    „Rzeczypospolita" po raz 12. ogłosiła ranking najlepszych szpitali w kraju, czyli tzw. Złotej Setki. Nawet jego autorzy przyznają, że w tym roku szczególnie ważne są klasyfikacje na poziomie województw – w związku z zapowiedziami powstania sieci szpitali i map potrzeb zdrowotnych.

    W takiej „sieci” ma nadzieję się znaleźć nyski ZOZ, a to oznacza dodatkowe i to niemałe dofinansowanie unijne w ramach składanych projektów. Pierwszoplanowym będzie budowa czterokondygnacyjnego bloku, w którym zmieszczą się wszystkie przyszpitalne przychodnie. Jest już gotowy projekt, są uzgodnienia, brakuje na razie kilku milionów.

    Połączone poradnie w nowym budynku byłyby także odpowiedzią na niedawne zarzuty posła Janusza Sanockiego. Dotyczyły one usytuowania przyszpitalnych poradni w piwnicznych pomieszczeniach lub miejscach trudno dostępnych dla niepełnosprawnych.

- Jest także kolejny efekt poselskich interwencji - mówi Norbert Krajczy. Po nagłośnieniu, że można wjeżdżać prywatnymi samochodami z osobami chorymi bezpośrednio pod oddział ratunkowy, ktoś wjechał w bramę SOR. Naprawa będzie kosztowała ok. 5 tys. zł.

    Na konferencji prasowej była także poruszana sprawa dodatkowych parkingów wokół szpitala. Podkreślano, że budowa nowego szpitala i obok - Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, spowodowała wytyczenie kolejnych, nowych dróg ewakuacyjnych. Ogranicza to, a wręcz uniemożliwia poszerzenie placu parkingowego.

 

Żródło: Radio Opole