Arłukowicz: Likwidacja prywatnych karetek jest niebezpieczna dla pacjenta

- Jestem przeciwko wyeliminowaniu prywatnych karetek z systemu ratownictwa medycznego - powiedział w rozmowie z Medexpressem Bartosz Arłukowicz.

Arłukowicz powiedział, iż najważniejsze jest dobro pacjenta. Prywatnie karetki odgrywają znaczącą rolę w ratowaniu ludzkiego życia. - Likwidacja prywatnych karetek jest niebezpieczna dla pacjenta - zaznaczył.

Były minister zdrowia powiedział, że aby przeciwdziałać wyeliminowaniu prywatnych podmiotów z ratownictwa medycznego, został już przedstawiony projekt ustawy centralizujący systemy ratownictwa medycznego w Polsce. W tej chwili ta ustawa została przekazana do podkomisji, która postanowiła poczekać dwa tygodnie, aby Łukasz Szumowski odniósł się do ustawy, którą prezentował już minister Radziwiłł. - Nie wiadomo czy ja zaakceptuje - powiedział Arłukowicz.

Arłukowicz dodał, że ostatnie dwa lata rządów PiS to powrót do PRL-u, centralizacji zarządzania, uznanie, że wszystko co państwowe jest najlepsze . - Uważam, że najlepsze jest to co jest najlepsze, a nie to co jest państwowe - podsumował.