Powstało Porozumienie Lekarzy Uniwersyteckich Szpitali Dziecięcych

2 marca 2018 roku lekarze zatrudnieni w Uniwersyteckich Szpitalach Dziecięcych zebrani w Warszawie powołali, pod patronatem OZZL Porozumienie Lekarzy Uniwersyteckich Szpitali Dziecięcych.

Celem Porozumienia jest wspólna reprezentacja lekarzy Uniwersyteckich Szpitali Dziecięcych przede wszystkim wobec Ministerstwa Zdrowia, a także wobec Rządu RP, innych organizacji i instytucji. Powołanie Porozumienia wynika ze szczególnego statusu reprezentowanych szpitali oraz ich trudnej sytuacji, która jest efektem nieuwzględnienia ich specyfiki i wieloletnich zaniedbań w tym zakresie.

Zadaniem Porozumienia jest doprowadzenia do takich zmian w sposobie finansowania i funkcjonowania Uniwersyteckich Szpitali Dziecięcych które uwzględnią specyfikę szpitali i umożliwią zapewnienie chorym dzieciom pomocy na najwyższym poziomie, odpowiadającym randzie szpitali. Elementem tych zmian muszą być zmiany dotyczące warunków zatrudnienia i wynagradzania lekarzy. Porozumienie przygotuje własne propozycje w tym zakresie. Porozumienie planuje również wspólne działania, które skłonią rządzących do podjęcia oczekiwanych zmian.

Na swoim pierwszym posiedzeniu Porozumienie wysłało pismo do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego informujący o powołaniu Porozumienia i o problemach Uniwersyteckich Szpitali Dziecięcych oraz zawierający prośbę o spotkanie ministra z przedstawicielami Porozumienia.

Do Porozumienia Lekarzy USD mogą należeć lekarze zatrudnieni we wszystkich Uniwersyteckich Szpitalach Dziecięcych. OZZL zaprasza wszystkich lekarzy do przystąpienia do Porozumienia. Przewodniczącym i koordynatorem porozumienia został dr Łukasz Klasa z Krakowa. OZZL prosi, by do przewodniczącego zgłaszać wszelkie informacje oraz akces do Porozumienia. Adres elektroniczny: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Źródło: OZZL