Aktualności

NRL ponownie pyta MZ o testowanie i zalecenia dot. planowego leczenia

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja 3 czerwca ponownie zwrócił się do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego o niezwłoczną i zarazem rzeczową odpowiedź na pytania, które Naczelna Izba Lekarska skierowała do resortu zdrowia.

NIL przypomina pytania:
1. czy Ministerstwo opracowało już strategię testowania na obecność wirusa SARC-CoV-2 i kiedy ta strategia zostanie przedstawiona do zaopiniowania przez samorząd lekarski?
2. czy Ministerstwo Zdrowia opracowało już zalecenia dotyczące przyjmowania pacjentów w ramach planowego leczenia i kiedy zostaną one publicznie ogłoszone?

W piśmie Prezes NRL podkreśla, że zwlekanie z rozstrzygnięciem tak ważnych zagadnień dla funkcjonowania placówek medycznych w dobie epidemii koronawirusa jest zupełnie niezrozumiałe.

Prezes zauważył zauważył, że mimo kolejnego etapu ''odmrażania'' poszczególnych sektorów gospodarki, nadal w Polsce jest stały - dość wysoki - poziom nowych zakażeń, dlatego w żadnym wypadku nie można twierdzić, że wydanie zaleceń dotyczących planowego leczenia pacjentów w czasie epidemii stało się zbędne.

Więcej: nil.org.pl

źródło:www.rynekzdrowia.pl