Aktualności

Minister Edukacji Narodowej: zakładamy, że dzieci wrócą we wrześniu do szkół

Planujemy, że 1 września rok szkolny tradycyjnie rozpocznie się w szkołach, zajęcia będą odbywały się w budynku szkolnym w salach lekcyjnych - poinformował w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

 

 Resort edukacji, we współpracy z GIS i Ministerstwem Zdrowia opracował wytyczne, które mówią o tym, jak zorganizować pracę w szkołach. Minister wskazał, że wytyczne te dotyczą m.in. wydawania posiłków w szkołach oraz instrukcje postępowania, gdyby ktoś w szkole miał problemy zdrowotne. Jak jednocześnie zaznaczył minister, "to nie jest żadna rewolucja, to są zasady, które obowiązywał jeszcze przed wakacjami, ale teraz zostały zmodyfikowane w oparciu o nasze doświadczenia z koronawirusem" - informuje Onet.pl

Jak mówił, nie zakłada się obecnie, że w szkołach będzie obowiązek zasłaniania ust i nosa. Będą natomiast obowiązywały zasady dotyczące higieny osobistej - częstego mycia rąk wodą z mydłem. Dodał, że do szkoły powinni przychodzili tylko zdrowi uczniowie i nauczyciele.

MEN zaleca także dezynfekcję pomieszczeń, co najmniej raz dziennie. Minister edukacji zaznaczył również, że uczniowie nie powinni wymieniać się rzeczami, a także, że niewskazane jest przynoszenie przez nich zbyt dużej liczby przedmiotów.

Nie przewiduje się ograniczenia liczebności klas, może tak być jedynie w przypadku wystąpienia zagrożenia epidemicznego. Dyrektor może też przyjąć taką formułę nauczania, że część uczniów chodziłaby do szkoły, część - uczyłaby się zdalnie.


źródło: rynekzdrowia.pl