Aktualności

Wskazówki WHO dot. maseczek u dzieci: powinny je nosić od 12 r.ż.

Dzieci w wieku 12 lat i starsze powinny nosić maseczki na twarz, aby pomóc w walce z pandemią koronawirusa, tak samo jak dorośli - poinformowały Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).

Więcej…

Chiny: władze od lipca stosują u ludzi eksperymentalne szczepionki

Władze chińskie od lipca podają eksperymentalne szczepionki przeciw koronawirusowi osobom z grup narażonych na wysokie ryzyko infekcji - poinformował w sobotę (22 sierpnia) przedstawiciel państwowej komisji zdrowia.

Więcej…

Ekspert: już dziś trzeba się przygotowywać do ogromnego obciążenia służby zdrowia jesienią

Na drugą falę zachorowań na COVID-19 nie musimy czekać do jesieni. Wzrost zachorowań, który aktualnie obserwujemy świadczy o tym, że koronawirus jest aktywny cały czas - powiedział dr hab. Jerzy Jaroszewicz, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Więcej…

Brakuje jednolitych procedur ws. pobierania materiału do diagnostyki w kierunku COVID-19

Na jakość badania diagnostycznego m.in. w kierunku COVID-19 i jego wynik składa się nie tylko praca laboratorium, ale przede wszystkim odpowiedni sposób pobierania materiału genetycznego - podkreśla dr n. med. Anna Bednarska-Czerwińska, wiceprezes i dyrektor ds. medycznych Gyncentrum Sp. z o.o., dyrektor zarządzająca Laboratorium Genetycznego Gyncentrum.

Więcej…

USA: prezydent Trump zezwolił na używanie osocza w terapii Covid-19

Prezydent Donald Trump ogłosił w niedzielę, że możliwe będzie używanie w nagłych przypadkach osocza dla leczenia pacjentów z Covid-19. Podkreślił, że decyzja ułatwi przeprowadzanie tych procedur

Więcej…