Aktualności

Hiszpania: Katalonia i Andaluzja podniosły kary za lekceważenie restrykcji

Rządy hiszpańskich wspólnot autonomicznych Katalonii i Andaluzji podwyższyły kary za lekceważenie obostrzeń sanitarnych obowiązujących w związku z koronawirusem. W obu regionach grzywna może sięgnąć 600 000 euro.
Zarówno w Katalonii, jak i Andaluzji regionalne władze ogłosiły we wtorek, że maksymalną karą za tzw. bardzo ciężkie złamanie przepisów sanitarnych dotyczących epidemii jest teraz grzywna wynosząca 600 000 euro. Mogą jej podlegać podmioty gospodarcze, stowarzyszenia oraz inne organizacje.

Najniższą grzywną w tej sytuacji jest kwota 60 001 euro. Dotychczas była to najwyższa z możliwych kar, jaką można było zostać ukaranym w obu tych regionach.

Za ciężkie naruszenie przepisów kara wyniesie od 3001 euro do 60 000 euro.

Więcej…

Nowoczesny sprzęt w ZOZ w Nysie

Tomograf komputerowy, rentgen, kardiomonitory, deski Lucasa, sprzęt do transportu zakażonych, urządzenia do odkażania, nowoczesne łożka to sprzęt, który jest na wyposażeniu ZOZ w Nysie. Dziś (9 czerwca) odbyła się konferencja prasowa, na której zostały zaprezentowane urządzenia. Spotkanie było również okazją do podziękowania za otrzymane wsparcie.
 

Oddział Kardiologii inwazyjnej w nowym budynku

Oddział Kardiologii Inwazyjnej od 1 czerwca w nowym budynku!

Oddział Kardiologii wyposażony jest w wysokiej klasy angiograf służący do zabiegów z zakresu kardiologii inwazyjnej oraz niezbędne urządzenia pozwalające na wszechstronne zabiegi z zakresu elektrofizjologii. Przeniesienie do nowego budynku wiąże się również z poszerzeniem bazy łóżkowej oraz zwiększeniem możliwości leczenia większej ilości chorych.

Nowy sprzęt dla ZOZ w Nysie

Aparat do bezpośredniego masażu klatki piersiowej typu LUCAS, zestaw do izolacji zakażonych pacjentów, który służy do krótkotrwałych transportów oraz aparat do fumigacji - to sprzęt, który trafił na Oddział Ratunkowy oraz zespoły ratownictwa medycznego w Nysie.
Pokażemy również najnowszej generacji aparat RTG, który ma szczególne zastosowanie w diagnostyce chorób płuc, serca i układu kostno-stawowego. 150 000 zł na zakup tego sprzętu przekazała Rada Powiatu w Nysie.
 
 

Minister Szumowski obronił tekę. Premier: "jeden z najlepszych ministrów zdrowia w Europie"

Sejm odrzucił w nocy czwartku na piątek (z 4 na 5 czerwca) wniosek Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. - Jestem przekonany, że pan minister będzie oceniony przez historię jako jeden z najlepszych ministrów zdrowia w Europie w tym czasie, jeśli nie najlepszy - odpowiadał opozycji obecny w Sejmie podczas burzliwej dyskusji premier Mateusz Morawiecki.

 

Więcej…