Aktualności

NRL ponownie pyta MZ o testowanie i zalecenia dot. planowego leczenia

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja 3 czerwca ponownie zwrócił się do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego o niezwłoczną i zarazem rzeczową odpowiedź na pytania, które Naczelna Izba Lekarska skierowała do resortu zdrowia.

Więcej…

Uniwersytet Hopkinsa: ponad 6,5 mln zakażeń koronawirusem na świecie

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore liczba osób zakażonych koronawirusem na całym świecie przekroczyła w czwartek (4 czerwca) 6,5 mln. Najwięcej infekcji jest w Stanach Zjednoczonych - ponad 1,8 mln. Zmarło ponad 380 tys. osób.

Więcej…

Zaskakujące dane: liczba wizyt u specjalistów nie spadła tak jak się spodziewano

Jak poinformowała Rzeczpospolita, według danych uzyskanych z NFZ o liczbie wizyt u specjalistów w pierwszym miesiącu kwarantanny społecznej spowodowanej koronawirusem, tylko średnio o 30 proc. mniej wizyt zanotowali w marcu specjaliści przyjmujący pacjentów w ramach umowy z Funduszem.

Więcej…

ABM uruchamia środki na niekomercyjne badania kliniczne

W czwartek (21 maja) Agencja Badań Medycznych poinformowała o rozpoczęciu procesu uruchamiania środków na realizację niekomercyjnych badań klinicznych w ramach pierwszego konkursu Agencji Badań Medycznych.

Więcej…

Kobiety w ciąży z bezpłatnym dostępem do leków. Ustawa podpisana przez prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która daje kobietom w ciąży prawo do bezpłatnych leków.

Więcej…