Aktualności

Wiceminister zdrowia: zarekomendujemy zgodę na organizację wesel do 50 uczestników

Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników; limit nie dotyczy osób z obsługi - poinformował w piątek (22 maja) wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Dodał, że są prowadzone prace nad dokładnymi wytycznymi.

 

Więcej…

Dwa nowoczesne respiratory oraz deska LUCAS dla ZOZ w Nysie

ZOZ w Nysie otrzymał dwa nowoczesne respiratory dzięki wsparciu z Ministerstwa Zdrowia oraz deskę LUCAS, sfinansowaną dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości. Dobre wiadomości zostały przekazane dzisiaj podczas konferencji prasowej przed nyskim szpitalem, z udziałem wiceministra Aktywów Państwowych Janusza Kowalskiego, dyrektora ZOZ w Nysie Norberta Krajczego, ordynatora Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Tadeusza Sarzyńskiego oraz starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza. Podczas konferencji przedstawiona została również informacja o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie nyskim.
 

KGHM żąda wyjaśnień od dostawcy felernych maseczek, które przyleciały Antonowem

Wyniki badań zleconych przez Ministerstwo Zdrowia wykazały obniżoną jakość towaru partii maseczek ochronnych sprowadzonych przez KGHM. Spółka zażądała wyjaśnień od dostawcy.

Więcej…

MZ ograniczy liczbę szpitali jednoimiennych; zajęte jest w nich teraz 1155 łóżek, najwięcej na Śląsku

Ministerstwo Zdrowia chce stopniowo ograniczać liczbę szpitali jednoimiennych zaangażowanych w walkę z COVID-19. Na początek w regionach, gdzie obłożenie łóżek jest małe. Z danych przekazanych PAP wynika, że w sumie w 21 w szpitalach jednoimiennych zajętych jest 1155 łóżek i 72 respiratory.

Więcej…

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce przekroczyła 19 tysięcy, zmarło 941 chorych

Od 4 marca w Polsce zanotowano 19 080 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. We wtorek (19 maja) o godz. 10.02 Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o 195 nowych zakażeniach koronawirusem, a także o śmierci kolejnych 5 osób. Z powodu tej infekcji zmarło dotąd w kraju 941 pacjentów. Wyzdrowiało dotychczas 7 903 chorych.

Więcej…