Aktualności

Szpitale prywatne: czy mogą wesprzeć publiczną ochronę zdrowia w czasach pandemii koronawirusa

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych zaproponowało resortowi zdrowia i NFZ, że przejmie do swoich placówek chorych ze szpitali publicznych "covidowych", by pacjenci nie bali się leczyć i nie zwlekali z zabiegami w obawie przed zakażeniem. Odzewu nie było, ale epidemia koronawirusa sprawiła, że znowu pojawiły się pytania o miejsce szpitali prywatnych w systemie ochrony zdrowia.

Więcej…

INFORMACJA DLA PACJENTÓW

PRZYJĘCIA NA PLANOWEJ IZBIE PRZYJĘĆ ODBYWAJĄ SIĘ W WYZNACZONYCH GODZINACH:
•    Oddział Okulistyki 7:00-7:30
•    Oddział Ginekologiczno-Położniczy 7:30 – 8:30
•    Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej 8:30 – 9:30
•    Oddział Chirurgii Ogólnej 9:30 – 10:30
•    Oddziały Urologiczny i Laryngologiczny 10:30 – 11.30


PACJENT DO PRZYJĘCIA POWINIEN WEJŚĆ SAM EWENTUALNIE Z JEDNĄ OSOBĄ TOWARZYSZĄCĄ W RAZIE KONIECZNOŚCI.

Cieszyński: jest szansa na przyspieszenie łagodzenia obostrzeń, ale...

Brak wzrostu zakażeń po pierwszych krokach łagodzenia obostrzeń umożliwi zapowiadane wcześniej wprowadzenie kolejnych kroków w kierunku łagodzenia obostrzeń, które zapewne dzisiaj przedstawi na konferencji premier Morawiecki - mówił wiceminister zdrowia w czasie konferencji online w programie "Rozmowa Piaseckiego" na antenie TVN24.  - Jeżeli okaże się, że liczba zakażonych będzie rosnąć, jesteśmy gotowi do kroku wstecz - dodał.

Więcej…

Rzecznik rządu: łagodzenie obostrzeń ma dotyczyć hoteli, bibliotek i marketów budowlanych

Łagodzenie kolejnych obostrzeń ma w najbliższym czasie dotyczyć m.in. hoteli, marketów budowlanych oraz instytucji kultury - poinformował w środę (29 kwietnia) rzecznik rządu Piotr Müller. W środę ok. godz. 10 planowana jest konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego w tej sprawie.

Więcej…

Fiałek: hejt wobec lekarzy i pielęgniarek powinien być ścigany z urzędu!

Państwo i rząd nie dają nam żadnego poczucia bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o walkę z hejtem. Nie mamy żadnego dodatkowego wsparcia, np. w postaci wszczynania postępowań z urzędu. Jeśli mamy piekarnię, która sugeruje, by medycy powstrzymali się od zakupów i nie spotyka ją za to żadna kara, to jest to tylko zachęta dla innych - mówił w TVN24 lekarz Bartosz Fiałek z OZZL.

Więcej…