Aktualności

Zamknął gabinet i zgłosił się do pracy w szpitalu zakaźnym. Co radzi "dezerterom"?

Dr Marek Karel, 63-letni internista, po wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce zamknął prywatny gabinet w Mikołowie i na ochotnika zgłosił się do pracy w jednoimiennych szpitalu zakaźnym w Tychach. Tym, którzy się pozwalniali, radzi zastanowić się, czy nie minęli się z powołaniem.

Więcej…

Piąta sala operacyjna w ZOZ w Nysie - Hybrydowa

W ZOZ w Nysie jest już gotowa piąta sala operacyjna - hybrydowa. Sala hybrydowa wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt, w tym m.in. angiograf. Hybrydowa sala operacyjna jest jedną z dwóch w województwie opolskim.

O szczegółach opowiada Norbert Krajczy dyrektor ZOZ w Nysie

 
 

INFORMACJA: Zalecenia PTEiLChZ

Zalecenia PTEiLChZ, Konsultanta Krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące postępowania z chorymi zakażonymi SARS-CoV-2, którzy nie wymagają hospitalizacji

 Więcej....

 

INFORMACJA: Postępowanie podczas kwarantanny

Kwarantanna, czego nie rozbić/co robić podczas kwarantanny?

Więcej...

Szpital w Nysie chce zapewnić opiekę dla większej liczby pacjentów wymagających intensywnej terapii. Trwają przygotowania do uruchomienia dodatkowych łóżek na OIOM-ie

Nyski szpital przygotowuje się na powiększenie oddziału intensywnej opieki medycznej. Działania mają związek z epidemią koronawirusa. Do tej pory lecznica przyjęła już dwóch pacjentów ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, który decyzją wojewody w całości pełni funkcję placówki zakaźnej. Jak wskazuje dyrektor nyskiego ZOZ-u Norbert Krajczy, szpital zgłosił gotowość zwiększenia liczby łóżek na OIOM-ie z 10 do 15.

Więcej…