Aktualności

Jakość ZOZ w Nysie potwierdzona

Nyski szpital dobrze wypada w ogólnopolskich rankingach. To dowód na to, że ZOZ w Nysie jest nowocześnie zarządzaną placówką ochrony zdrowia uznaną zarówno przez pacjentów, jak i środowisko medyczne.

Więcej…

Nerwowy koniec roku w opolskich szpitalach. Negocjacje z NFZ nadal trwają

Na piątkowym spotkaniu z dyrekcją Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu, w którym uczestniczyli wicemarszałek Roman Kolek (jako przedstawiciel właściciela szpitali wojewódzkich), Józef Swaczyna (przedstawiciel konwentu starostów, właścicieli szpitali powiatowych), przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ Edward Gondecki oraz wicewojewoda Violetta Porowska, ustalono, że NFZ przedstawi do 28 grudnia propozycje rozliczenia nadwykonań ze szpitalami w regionie.

Więcej…

Bezpieczny Szpital Przyszłości 2016

Ranking Bezpieczny Szpital Przyszłości organizowany jest po raz 13, według jednolitej metodologii i prowadzony przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Przez te lata ranking publikowany jest przez „Rzeczpospolitą” Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitala, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposób sprawowania opieki. To kolejna ocena Szpitali Publicznych, Niepublicznych, Wielospecjalistycznych, Onkologicznych oraz Szpitali Klinicznych.

Więcej…

Norbert Krajczy, dyrektor ZOZ Nysa - Gość Radia Nysa FM, 15.12.2016

 Norbert Krajczy, dyrektor ZOZ Nysa gościem Radia Nysa FM

Więcej…

Norbert Krajczy o śmigłowcach, lądowiskach, stawkach za tak zwany punkt, naturze 2000 i insygniach, które czekają na opinie heraldyków

- Każdy dyrektor szpitala podpisuje się po wnioskiem o podniesienie wyceny za tak zwany punkt z 52 do 56 złotych. Od 2011 tylko aneksujemy umowy z NFZ, tymczasem koszty dramatycznie wzrosły, tylko w przypadku płac wynagrodzenie minimalne wzrosło z 1386 zł do 1850 zł, a w przyszłym roku będą to już dwa tysiące - mówił w Loży Radiowej Norbert Krajczy, dyrektor szpitala w Nysie a zarazem przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego. - Jeśli poziom finansowania nie wzrośnie, do szpitali zapuka komornik - dodaje.

Więcej…