Aktualności

Nowy rezonans w nyskim szpitalu

    W Nysie została oddana do użytku druga już pracownia rezonansu magnetycznego. To badanie pozwalające na wczesne wykrycie i precyzyjną diagnozę wielu schorzeń. Kolejny aparat znacznie skróci kolejki oczekujących pacjentów. Pracownia rezonansu magnetycznego mieści się na parterze nowego nyskiego szpitala.

Więcej…

Niższe kontrakty? NFZ zaprzecza

    Czy szpitale powiatowe dostana w przyszłym roku niższe kontrakty? Sprawa ta była tematem spotkania w Nysie starosty kluczborskiego Piotra Pośpiecha ze starostą nyskim Adamem Fujarczukiem i dyrektorem ZOZ Norbertem Krajczym.

Więcej…

Komunikat

    Z dniem 1 lutego 2014r. Podstawowa Opieka Zdrowotna ( POZ ), na zasadzie cesij, za zgodą Narodowego Funduszu Zdrowia, została przekazana do Optimy Medycyna SA. Dokumentacja medyczna i zaoptowani pacjenci do poradni dla dorosłych i dzieci przy ul. Ogrodowej 1 mają możliwość zaoptowania się do lekarzy pracujących obecnie w Poradni POZ  przy ul. Ogrodowej 1, lub maja możliwość zmianę Poradni POZ.

Szpital w Paczkowie ZOL uzyskał Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008

    W dniu 22 sierpnia 2014 r. Szpital w Paczkowie Zakład Opiekuńczo Leczniczy uzyskał Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008, który obejmuje świadczenie usług medycznych w zakładzie opiekuńczo - leczniczym.

Ogólnopolska akcja o charakterze szkoleniowo – edukacyjnym

    „Zamknij drzwi zakażeniom szpitalnym” W marcu br. przeprowadzono szkolenie personelu medycznego na temat :  „Jak prawidłowo i skutecznie stosować procedurę chirurgicznego mycia i dezynfekcji rąk?”
    Na temat higieny rąk, a zwłaszcza higienicznej dezynfekcji rąk wiemy niemal wszystko. Istnieją projekty, przewodniki, wytyczne, które opisują postępowanie dotyczące higienicznego mycia i dezynfekcji rąk w placówkach medycznych. Od kilku lat na całym świecie prowadzone są programy szkoleniowe inicjowane przez różne organizacje , które skupiają swoja uwagę na programowaniu higieny rąk jako czynnika zapobiegającego zakażeniom szpitalnym.