Aktualności

Powraca sprawa parkowania przy nyskim SOR. Są nowe miejsca

    Po tym, jak samochód posła Janusza Sanockiego został zablokowany przed nyskim szpitalem i poseł nakrzyczał na strażników miejskich, dyrekcja ZOZ-u wygospodarowała kilka miejsc parkingowych przy szpitalnym oddziale ratunkowym. Zainstaluje także specjalną platformę dla niepełnosprawnych pacjentów poradni chirurgicznej.

Więcej…

Nysa. Długie kolejki do specjalistów. Na operację zaćmy nawet do 2020 roku

Około 6 tys. osób czeka w kolejce na operację zaćmy w nyskim szpitalu, a pacjenci są zapisywani już na 2020 rok. Kolejne 300 - to potrzebujący endoprotez. Tutaj kolejka sięga 2019 roku. Kontrakty są wciąż za małe, brakuje także specjalistów w niektórych dziedzinach, np. endokrynologów.

Więcej…

Bezpieczny Szpital 2015 - Ranking Centrum Monitorowania Jakości i Rzeczpospolitej

Od 12 lat Szpital w Nysie bierze udział w Rankingu Rzeczpospolitej. Zawsze byliśmy w pierwszej setce, czasami najlepszą jednostką w województwie (2012 r. – 18 miejsce w kraju).Bezpieczny Szpital 2015 to kolejna ocena Szpitali Publicznych, Niepublicznych, Wielospecjalistycznych, Onkologicznych oraz Szpitali Klinicznych.

Więcej…

Bezpłatne leczenie dla każdego? Nyski szpital szuka dłużników na 400 tys. złotych

    Nowy Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł chce w ciągu najbliższych dwóch lat odejść od systemu powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych. To budżet państwa ma pokrywać koszty leczenia wszystkich obywateli, niezależnie od tego czy pracują, czy są zarejestrowani jako bezrobotni, czy też nie. Ministerstwo wylicza, ze obecnie w Polsce 2,5 mln osób nie może korzystać z bezpłatnych świadczeń zdrowotnych, co przeczy prawom obywateli zawartym w Konstytucji.

Więcej…

19 tys. hospitalizowanych pacjentów. Nyski ZOZ podsumował miniony rok

- Jesteśmy pół miliona zł "na plusie" za ubiegły rok - mówi dr Norbert Krajczy - dyrektor nyskiego ZOZ, który podsumował na konferencji prasowej wyniki finansowe szpitali w Nysie i Paczkowie. Podkreślił, że placówki otrzymały z NFZ niemal w całości zwrot za tzw. nadwykonania, czyli ok. 5 mln zł. Jednak był to rok trudny finansowo z uwagi na bardzo duże wydatki, jakie musiał ponieść szpital.

Więcej…