Aktualności

Pierwsze dziecko urodzone w 2016 r. w Powiecie Nyskim to dziewczynka.

     Starosta Nyski Czesław Biłobran i Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz odwiedzili dzisiaj nyski szpital gdzie spotkali się z mamą pierwszego dziecka urodzonego w 2016 r. w Powiecie Nyskim. Córeczka pani Soni - Milenka urodziła się 1 stycznia o godz. 9.00 rano o wadze 3720 g i długości 56 cm. Starosta Biłobran przekazał młodej mamie, bon na kwotę 200 zł. Samorządowcy złożyli życzenia zdrowia i pomyślności dla rodziców i córki.

 

Więcej…

ZOZ w Nysie „Liderem Polskiego Lecznictwa” w 2015 roku

    Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie została doceniona na rynku medycznym prestiżową statuetką i dyplomem „Lider Polskiego Lecznictwa 2015” – jako jedyna w Województwie Opolskim. Lidera Polskiego Lecznictwa przyznano przez Europa 2000 Consulting Sp. zo.o, w Warszawie.
nagroda

Parking przy szpitalu

    W 2011 r. Zarząd Powiatu podjął decyzję o sprzedaży gruntu wokół nowo wybudowanego pięciokondygnacyjnego obiektu szpitala, ze środków unijnych, dla Polsko – Amerykańskich Klinik Serca. Ten grunt miał drogi dojazdowe do Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, Obrazowej i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Więcej…

Lądowisko na dachu szpitala: projekt nominowany w konkursie Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia

    We wrześniu br. Szpital Kliniczny w Polanicy uruchomił kolejną płytę lądowiska wyniesionego na dachu szpitala, jest ona położona na 27 metrach i zarazem najwyższym lądowiskiem wyniesionym w kraju, gdyż do tej pory była to płyta lądowiska wyniesionego na dachu Szpitala w Nysie. W trakcie otwarcia Lotnicze Pogotowie Ratunkowe prezentowało nyski projekt budowy lądowiska na dachu, który był nominowany w konkursie „Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia”.

Więcej…

Nyski szpital w trójce najlepszych na Opolszczyźnie

    Szpital Wojewódzki w Opolu, następnie Wojewódzkie Centrum Medyczne i na trzecim miejscu Szpital Powiatowy w Nysie - to klasyfikacja najlepszych szpitali na Opolszczyźnie w najnowszym rankingu "Rzeczypospolitej".
- Cieszę się z osiągniętego wyniku - powiedział na konferencji prasowej dyrektor nyskiego ZOZ Norbert Krajczy. Jest to bowiem także droga do pozyskania unijnych funduszy.

Więcej…