Aktualności

Szkolenie kadry kierowniczej ZOZ w Nysie

     Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie,w miesiącu październiku, wspólnie z Certyfikowana firmą SUPRA BROKERS przeprowadziła szkolenie kadry kierowniczej ZOZ w Nysie. Tematem szkolenia były: "Przykłady roszczeń pacjentów - charakterystyka roszczeń medycznych" oraz "Mediacja i ugoda jako alternatywne drogi rozwiązywania spraw dotyczących roszczeń medycznych".

Więcej…

Porozumienie o współpracy dydaktycznej podpisane

    22 października br. zostało podpisane trójstronne porozumienie pomiędzy Powiatem Nyskim reprezentowanym przez Starostę Nyskiego Czesława Biłobrana oraz Członka Zarządu Daniela Palimąkę,  Uniwersytetem Opolskim reprezentowanym przez Prorektora prof. dr hab. Wiesławę Piątkowską - Stepaniak i Zespołem Opieki Zdrowotnej w Nysie reprezentowanym przez Dyrektora zespołu - dr Norberta Krajczego.

Więcej…

Lekarze z Nysy chcą wesprzeć swoją wiedzą UO. Umowa podpisana

    Nyski ZOZ będzie partnerem Uniwersytetu Opolskiego w zakresie uruchomienia na tej uczelni kierunku lekarskiego. Nysa zapewnia kadrę wykładowców, praktyki w tamtejszym szpitalu, a także możliwość zakwaterowania studentów. W imieniu Uniwersytetu Opolskiego umowę o współpracy podpisała prorektor prof. Wiesława Piątkowska–Stepaniak. Już wcześniej zwiedziła nyski szpital, poznała jego specyfikę, możliwości i kadrę.

Więcej…

Badania zatrzymanych ponownie w nyskim szpitalu

    Po kilku latach jest przełom w relacjach nyskiego ZOZ-u z policją. Chodzi o badanie osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy na oddziale ratunkowym nyskiego szpitala. Lekarze dali się przekonać i ponownie funkcjonariusze będą z takimi osobami przyjeżdżać do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a nie jak dotychczas, wozić je aż do Głuchołaz.

Więcej…

Podniebna pomoc. Nyscy lekarze chcą latać w śmigłowcach


    Wstępnie trójka pracowników oddziału ratunkowego nyskiego szpitala zadeklarowała chęć pracy w helikopterach ratunkowych w związku z bazą, która powstaje na Opolszczyźnie. Będzie potrzebna 20-osobowa obsada lekarzy i ratowników medycznych.

    W grupie nyskich lekarzy, którzy chcą latać śmigłowcami ratunkowymi, jest m.in. dr Elżbieta Rutkiewicz, od lat związana z oddziałem ratunkowym nyskiego szpitala.

Więcej…