Aktualności

Relikwie Ojca Świętego Jana Pawła II

    W dniu 10 listopada 2014 roku władze Powiatu Nyskiego: Starosta Nyski Adam Fujarczuk, Wicestarosta Czesław Biłobran, Dyrektor ZOZ Nysa Norbert Krajczy podpisali pismo do Jego Ekselencji Biskupa Andrzeja Czai ordynariusza Diecezji Opolskiej z prośbą o sprowadzenie relikwii Ojca Świętego Jana Pawła II do Kaplicy szpitala w Paczkowie.

 

     Inicjatorem sprowadzenia relikwii Ojca Świętego do Paczkowa  jest Ojciec Piotr Niewiadomski SDS – Kapelan szpitala w Paczkowie.


 "   Przewielebny Księże Biuskupie przed kilku laty Rada Powiatu, Rada Społeczna ZOZ w Nysie, pracownicy ZOZ w Nysie zwrócili się do Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Rzymie oraz do Księdza Arcybiskupa Biskupa Alfonsa Nossola, aby szpital w Nysie nazwać imieniem Siostry Marii Luizy Merkert, a szpital w Paczkowie imieniem Ojca Świętego Jana Pawła II.

    Szpital w Paczkowie był wówczas i jest nadal jednym z niewielu w kraju oraz jedynym w województwie opolskim, który nosi zaszczytne imię Ojca Św. Jana Pawła II. Szpital w Paczkowie ma 75 łóżek dla pacjentów  przewlekle chorych oraz 25 w oddziale reumatologii jest tam również dział rehabilitacji dlatego w przyszłości ma być utworzony oddział rehabilitacji neurologicznej dla pacjentów udarowych z nyskiego szpitala.

    W kaplicy Szpitala w Paczkowie odbywają się msze święte, w których udział biorą nie tylko pacjenci ale również pracownicy oraz mieszkańcy Paczkowa. Kapelani tego szpitala bardzo często włączają się w prowadzenie rehabilitacji wspólnie z psychologami, pedagogami - pacjentów przewlekle chorych.

    Dlatego z wielką radością i zobowiązaniem przyjęliśmy inicjatywę Ojca kapelana szpitala Piotra Niewiadomskiego Salwatorianina, który obecnie pracuje w tym Szpitalu, aby do Kaplicy Szpitalnej sprowadzić relikwie Świętego Jana Pawła II. Chcielibyśmy aby Ekselencja uczestniczył w tej tak dla nas ważnej i radosnej uroczystości w miesiącu listopadzie.

 Z poważaniem

Rada Społeczna               Zarząd Powiatu w Nysie         Dyrektor ZOZ  Nysa. "


    Jak poinformował Starosta Nyski Adam Fujarczuk, po wcześniej prowadzonych rozmowach z Jego Ekscelencją Biskupem Andrzejem Czają, pisma Kapelana Piotra Niewiadomskiego oraz Zarządu Powiatu w Nysie i Dyrekcji ZOZ Nysa zostaną dostarczone Biskupowi w tym tygodniu.

010203  

Źródło: http://powiat.nysa.pl